Polskie Radio
Section05

Tadeusz Płużański

PR24 "Chce zagłodzić media publiczne". Prof. Szewczak ocenia projekt budżetu rządu Tuska

- Będziemy mieli prawdopodobnie do czynienia z sytuacją, kiedy w budżecie przedstawionym przez nowy rząd nie będzie środków finansowych na media publiczne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Marcin Szewczak, europeista z KUL. - Obecna koalicja będzie chciała media publiczne zagłodzić - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne media Polskie Radio TVP koalicja Donald Tusk

Były ambasador w Kijowie: protest na granicy z Ukrainą jest w interesie Rosji

- Wznowienie blokady na granicy polsko-ukraińskiej, a także częściowo słowackiej i węgierskiej jest w interesie Rosji - powiedział w Polskim Radiu 24 były ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło. - Ta akcja źle świadczy w oczach świata o nas, i źle świadczy o polskich władzach, które nie potrafią sobie z tym poradzić - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Piekło Ukraina rolnictwo relacje polsko-ukraińskie

PR24 W obronie mediów publicznych. Były członek KRRiT apeluje o wsparcie organizacji międzynarodowych

- Polskie instytucje dziennikarskie powinny być przygotowane, by uniemożliwić przewrót w mediach publicznych także wystąpieniami międzynarodowymi. Są organizacje zrzeszające przedstawicieli środowisk dziennikarskich, powinno się uzyskać wsparcie stamtąd  - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Kawecki, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Donald Tusk TVP Polskie Radio społeczeństwo

"Historyczne wydarzenie tygodnia". Piotr Dmitrowicz o tragicznych wydarzeniach Grudnia '70

17 grudnia 1970 r. ok. godz. 6 w okolicach przystanku kolejowego Gdynia Stocznia wojsko i milicja otworzyły ogień do zdążających do zakładu pracy stoczniowców, którzy posłuchali apelu wicepremiera PRL Stanisława Kociołka, aby wrócić do pracy. Zastrzelono 16 bezbronnych osób. O tych tragicznych wydarzeniach Tadeusz Płużański rozmawiał z  Piotrem Dmitrowiczem, dyrektorem Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Grudzień 1970 PRL Piotr Dmitrowicz

Likwidacja mediów publicznych? Urszula Sikorska-Kelus: Nie po to walczyliśmy w PRL o wolność słowa

- Nie wierzę w to, że media publiczne zostaną przejęte przez jedną opcję polityczną i zlikwidowane. Nie może być tak, że znaczna część Polaków zostanie pozbawiona ważnego dla niej przekazu konserwatywnego, niepodległościowego. Nie po to walczyliśmy w PRL o wolność słowa - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Urszula Sikorska-Kelus, "Kuba", opozycjonistka w PRL, socjolog, pszczelarka, żona Jana Krzysztofa Kelusa, autora i wykonawcy legendarnych piosenek z cyklu "Był raz dobry świat".  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media publiczne Jan Krzysztof Kelus

Podkomisja smoleńska zlikwidowana? Macierewicz: ukrywanie, zakłamywanie zbrodni

- To był początek ataku Rosji na Europę, taki był sens tego morderstwa, by zamordować wybitnego polityka i jego elitę, która walczyła o niepodległość i blokowała możliwość rosyjskiego sojuszu z Niemcami i żeby zastraszyć całą Europę. Taki by sens tego, co zrobił Putin, a pan Donald Tusk ratuje Putina, wiedząc, że to jest kłamstwo, to rzecz wstrząsająca, nawet Bierut tak się nie zachowywał - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były mister obrony.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Sejm katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska

PR24 Ustawa wiatrakowa. Antoni Macierewicz: dla rolników to katastrofa, przepisy mają służyć Niemcom

- Ustawa wiatrakowa jest bardzo szeroka. W sprawie wiatraków jest tam zawarta taka sugestia, która ma umożliwić odbieranie terenu, wywłaszczanie ludzi. Ale także są różne inne decyzje dotyczące w ogóle polityki energetycznej - decyzje dla Polski bardzo niekorzystne - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz POLSKA polityka Sejm odnawialne źródła energii OZE

PR24 "To Francja i Niemcy będą sterować całością". Prof. Krasnodębski o zmianach w UE

- Dzieją się różne niebezpieczne rzeczy, które nie służą polskiej niepodległości Budowa państwa europejskiego, oznacza z definicji, że suwerennego państwa polskiego w ramach takiego organizmu politycznego by nie było - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Zdzisław Krasnodębski

PR24 Adrian Stankowski: suwerenność Polski jest zagrożona, UE szykuje projekt anszlusu

- Każdy, kto ma wątpliwości, niech przeczyta projekt zmian traktatów unijnych. To jest projekt anszlusu, głównie Polski. To nie federalizacja, czy centralizacja. To projekt przekształcenia Unii Europejskiej w jakiś Sojusz Republik Sowieckich Narodu Niemieckiego - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Gazety Polskiej" Adrian Stankowski. Gośćmi audycji byli także publicyści Wojciech Reszczyński i Andrzej Rafał Potocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski POLSKA Unia Europejska reforma ue polityka

PR24 Likwidacja IPN? Prof. Wojciech Polak: jego zasługi są olbrzymie, zwłaszcza w dziedzinie edukacji

- Największe zasługi IPN-u są nie w dziedzinie lustracji czy osądzania zbrodni komunistycznych - jak sugerują niektórzy, m.in. z Lewicy. Największe osiągnięcia są w dziedzinie edukacji, nauki, badań naukowych. Te ostatnie dziedziny dominują teraz w pracy IPN-u - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Polak, historyk, członek Kolegium IPN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka HISTORIA IPN Instytut Pamięci Narodowej Polskie Radio 24