Jak zrobić kosmetyki domową metodą?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 17:00
Peeling z kawy, dezodorant z mąki ziemniaczanej czy naturalne toniki. O tym, jak w prosty sposób wyprodukować w domu kosmetyki, rozmawialiśmy z Anną Smolis z Fundacji Zielony Horyzont.
Audio
  • Anna Smolis z Fundacji Zielony Horyzont o naturalnych kosmetykach (Czwórka/Się mówi)
Jak zrobić kosmetyki domową metodą?
Foto: Glow Images/East News

Gładka i odżywiona skóra, błyszczące mocne włosy, ciało jędrne i pachnące. Osiągniecie takiego efektu jest możliwe dzięki kosmetykom, które każdy może wyprodukować we własnym domu. Jednym z nich jest peeling z kawy.

- Kupujemy organiczne mydło, ścieramy je, dodajemy zmieloną kawę, łączymy z jakimś naturalnym olejem i gotowe - zdradzała przepis w audycji "Się mówi" Anna Smolis z Fundacji Zielony Horyzont. Zdaniem ekspertki Polki coraz częściej sięgają po kosmetyki naturalnego pochodzenia.

Czytaj także: Kawa uzależnia, psuje zęby i pobudza tylko na chwilę

Wytworzenie niektórych mikstur nie wymaga dużego nakładu pracy i specjalistycznej wiedzy. - Można wziąć płatek i szałwią przecierać skórę. Taki zabieg odświeża i tonizuje - tłumaczyła specjalistka.

Jak wyprodukować dezodorant z mąki ziemniaczanej i co powinno się znajdować w składzie kupnych kosmetyków? Zapraszamy do wysłuchania audycji "Się mówi".

(pkur, ac)

Czytaj także

Obsesja odchudzania. "Szczupła sylwetka wcale nie naprawi twojego życia"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 07:50
Dlaczego mimo szczupłej sylwetki kobiety wciąż się odchudzają? - Dla innych kobiet i w nadziei, że ich życie stanie się lepsze - przekonuje psycholog Małgorzata Ohme.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbigniew Religa - człowiek, który nie umiał się zatrzymać

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:00
Święty, który palił jak smok i klął jak szewc. Bywał niesprawiedliwy, wymagał zbyt wiele i narzucał mordercze tempo pracy. Pozostał jednak legendą polskiej kardiochirurgii. - Zbigniew Religa miał duszę sportowca, lubił się ścigać - mówią Dariusz Kortko i Judyta Watoła, autorzy książki "Religa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Glukoza i bezpieczne schronienie - przygotowania do zimowego snu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 19:00
- Przede wszystkim należy znaleźć sobie bezpieczne miejsce, w którym żaden drapieżnik nas nie znajdzie - opisuje przygotowania zwierząt do zimowego snu Agata Borucka z warszawskiego ogrodu zoologicznego. - Warto też zgromadzić sobie zapasy jedzenia.
rozwiń zwiń