Letnia gorączka w policji

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 09:00
Jedni ciężko pracują, żeby inni mogli spokojnie i bezpiecznie wypoczywać. Takie motto mogłoby przyświecać letnim działaniom policji.
Audio
  • O pracy policji w letnim okresie opowiedział podinsp. Krzysztof Hajdas (Czwórka/Poranek OnLine)
Letnia gorączka w policji
Foto: Spaz Tacular/Wikimedia Commons/CC

Są zawody, których reprezentanci latem nie próżnują, wręcz przeciwnie - mają jeszcze więcej pracy niż w pozostałych miesiącach. Tak jest chociażby w przypadku policjantów. Opowiedział o tym w "Poranku OnLine" podinsp. Krzysztof Hajdas. - Nam lato kojarzy się z wytężoną pracą. Jednak, żeby była jasność, to wcale nie znaczy, że policjanci nie mają wakacji. Też mamy rodziny, chcemy odpocząć, ale służba jest na pierwszym miejscu.
Zadań do wykonania jest zatem więcej, a funkcjonariuszy do ich wykonania, ze względu na okres urlopowy, mniej. - Siłą rzeczy ci, którzy zostają na służbie latem, mają bardziej obłożony harmonogram. Oczywiście, jak w każdej instytucji, mamy grafik urlopów i starannie się go trzymamy, ale nie zawsze udaje się wszystko idealnie dograć i w efekcie są policjanci, którzy niestety muszą dni wolne przełożyć na inny termin. Nie zawsze udaje się wszystkich zadowolić - przyznał Hajdas.
PRZECZYTAJ TEŻ: Policja i internauci dobrze współpracują

Letni okres to szczególnie intensywny czas dla drogówki, ze względu na wzmożony ruch na drogach. - Nie zapominajmy też o działaniach prewencji. Jest wiele malutkich miejscowości, które na dwa miesiące zamieniają się w letnie metropolie i musimy tam znacząco wzmocnić skład osobowy - wyjaśnił gość Czwórki.
ac/pj

Czytaj także

Czy w Polsce jest za dużo policjantek?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 12:00
W polskiej policji pracuje obecnie 13 tys. kobiet, co stanowi niespełna 15 procent ogółu policjantów. To niewiele, ale jak się okazuje ich koledzy z pracy uważają, że... i tak za dużo!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na polskich drogach będzie bezpiecznie za… 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 08:00
Co zrobić, by na polskich drogach było bezpieczniej? - Trasy muszą być bezkolizyjne, pozwalające na wyprzedzanie, jazdę z bezpieczną prędkością - mówi Stanisław Sebastianowicz, redaktor naczelny tygodnika "Auto Świat".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Walka z pijanymi kierowcami to temat zastępczy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 18:20
- Koncentracja całej uwagi służb na problemie pijanych kierowców nie poprawi dramatycznej sytuacji na polskich drogach. Zamiast uderzać w jedną grupę, należy podjąć działania, które kompleksowo wpłyną na nasze bezpieczeństwo - powiedział w Czwórce Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego.
rozwiń zwiń