Kultura

"Kat": wnikliwy portret Huberta Wagnera

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 13:55
- Był niebywale sumienny, oddany temu co robił, konsekwentnie dążył do obranych celów - mówi Michał Nogaś o Hubercie Wagnerze. W przeddzień Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 na rynku ukazała się biografia legendarnego trenera polskich siatkarzy zatytułowana "Kat".
Audio
  • "Kat": wnikliwy portret Huberta Wagnera (Trójkowy znak jakości/Trójka)
Warszawa, 04.08.1976. Powitanie olimpijczyków na lotnisku Okęcie. Na zdjęciu trener siatkarzy Hubert Wagner
Warszawa, 04.08.1976. Powitanie olimpijczyków na lotnisku Okęcie. Na zdjęciu trener siatkarzy Hubert WagnerFoto: PAP/CAF/Maciej Kłoś

Agora
Agora / mat. promocyjne

Grzegorz Wagner - syn największego trenera w dziejach polskiej siatkówki, który wygrał z reprezentacją Polski mistrzostwa świata w Meksyku i zdobył olimpijskie złoto w Montrealu - wraz z Krzysztofem Mecnerem odkrywają w "Kacie" fascynującą i skomplikowaną biografię legendy sportu. Opowiadają o krętej drodze na sportowy szczyt, sukcesach i porażkach Huberta Jerzego Wagnera.

Hubert Wagner miał trzydzieści dwa lata i nie miał żadnego trenerskiego doświadczenia, gdy objął kadrę polskich siatkarzy. W ciągu zaledwie czterech lat doprowadził ją do największych triumfów w historii. A przy okazji nauczył Polaków jak wygrywać z "niepokonaną" reprezentacją Związku Radzieckiego. Za sukces zapłacił wielką cenę, przez całe życie próbując ścigać się z legendą Kata - czytamy w materiałach prasowych.

- Możecie mówić, że jestem ostatnim draniem i najgłupszym trenerem na świecie. To mnie nie obchodzi. Ale musicie nie tylko dokładnie słuchać, co mówię, ale i święcie wierzyć, że mam rację. A komu się nie podobają moje zasady, niech... - mawiał Hubert Wagner.

Jaki obraz legendarnego trenera wyłania się z "Kata"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

"Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45. Audycję przygotowuje Michał Nogaś.

(mat. prasowe, mk,fbi)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Zamek" Franza Kafki jako komiks. Obraz wygrywa ze słowem

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 14:18
Na festiwalu Literacki Sopot odbyła się premiera polskiej edycji komiksu "Zamek", powstałego na podstawie powieści Franza Kafki. Adaptacji dokonał David Zane Mairowitz, a warstwą graficzną zajął się Jaromir 99. O "Zamku" mówił Michał Nogaś w audycji "Fest Program".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudne portugalskie rozliczenia z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 15:00
- "Samotność Portugalczyka" to spacer po teraźniejszości i przeszłości Portugalii - mówi w audycji "Do południa" Michał Nogaś. Przeplatają się tu opowieści i relacje osób ważnych z punktu widzenia kraju i zwykłych mieszkańców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biesłan, czyli najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 04:13
Ci, którzy przeżyli tragedię w Biesłanie, czują się jakby ktoś podarował im drugie życie. Często zapominamy, że atak na szkołę, do którego doszło 10 lat temu, zdarzył się tak blisko naszego kraju. - Nie pamiętamy o tym, że Biesłan jest w Europie. Wielu ludziom wydaje się, że to jest już Azja - mówi Jerzy A. Wlazło, współautor książki "Biesłan. Pęknięte miasto".
rozwiń zwiń