Cześć banków może nie wypłacić ubiegłorocznych zysków akcjonariuszom. Komisja Nadzoru Finansowego wyśle w tej sprawie wytyczne do tych, które udzieliły najwięcej kredytów walutowych. Niektóre instytucje zmieniają już zasady wypłacania zysków.
Paweł Tanajno mówił w audycji "Z kraju i ze świata", że w związku z tymi informacjami nie należy popadać w przedwczesny entuzjazm, ponieważ do tej pory obracamy się w sferze obietnic. - Kierunek jest bardzo dobry. Boję się tylko, żeby to nie była kolejna wydmuszka, aby nastraszyć opinię społeczną, że to teraz udziałowcy poniosą straty - podkreślił kandydat na prezydenta..
Jak mówił gość Jedynki, zgodnie z wyliczeniami banki mają tak duże zyski, że nawet gdyby przewalutowano wszystkie kredyty we frankach według kursu z dnia ich zaciągnięcia, to stanowiło by to maksymalnie 10 procent zysku banków.
- Nie jest tak, że cała dywidenda jest wypłacana. De facto akcjonariusze mogą dostać swoje pieniądze bez żadnej straty, a także banki nie uszczuplając swoich dochodów mogą ponieść koszty tego przewalutowania - wyjaśnił Paweł Tanajno.
Działacz Demokracji Bezpośredniej mówił także w audycji czy Polska powinna powrócić do powszechnego poboru do wojska.
Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.
Tytuł audycji: Z kraju i ze świata
Prowadził: Zuzanna Dąbrowska
Gość: Paweł Tanajno (kandydat Demokracji Bezpośredniej na prezydenta)
Data emisji: 01.04.2015
Godz. emisji: 12.26
mr
Banki nie wypłacą dywidendy? "Oby to nie była kolejna wydmuszka" - Jedynka - polskieradio.pl