Autorzy zapraszają Katowiczan zarówno w miejsca bardzo znane jak i te nieoczywiste: podczas spaceru po Strefie Kultury proponują odszukanie minimalistycznego ogrodu i bębnów, zachęcają też do odwiedzenia wyjątkowych, otwartych podwórek i placów zabaw.
Rodzinne spacery z NIEMAPĄ pozwalają zobaczyć Katowice w sposób niestandardowy. Zachęcamy do zwiedzania nie tylko najbardziej popularnych miejsc, ale też do zajrzenia w mniej oczywiste przestrzenie. Na pewno niejedna z nich Was zaskoczy. NIEMAPA do ręki i w drogę! - mówi Marcin Stańczyk - Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta”.
NIEMAPY promują zrównoważony transport, stąd zachęta do oglądania katowickiej moderny na rowerach, informacje o bezpłatnych biletach komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży a także infografika w której Politechnika Śląska wyjaśnia jak działa tramwaj. „Początek wiosny to świetny czas, żeby odkrywać miasto.
“Chcemy zachęcić rodziny do kreatywnych spacerów - połączonych z poszukiwaniem neonów, zaglądaniem w podwórka i zakamarki czy śladami śląskich stworków. Zaciekawił nas Ekstremalny Plac Zabaw, kilka uroczych podwórek czy boisko do gry w bule” mówią zgodnie pomysłodawczynie serii NIEMAPA. “Zaprosiłyśmy do współpracy Aleksandra Krajewskiego z Fundacji Napraw sobie miasto, z prośbą o to, by wybrał trzy budynki, które jego zdaniem najlepiej oddają charakter miasta - liczymy na to, że użytkownicy NIEMAPY również mają swoje ulubione budynki i miejsca w Katowicach” - dodaje Małgosia Żmijska z Mamy Projekt.
NIEMAPA powstaje w procesie ko-kreacji wspólnie z mieszkańcami. NIEMAPA Katowice wydrukowana została w ponad 12.000 egzemplarzy i jest dystrybuowana bezpłatnie - w Centrum Informacji Turystycznej na Rynku oraz na wydarzeniach organizowanych przez Urząd Miasta a także do pobrania na stronie www.niemapa.pl.
mat. pras.