- Grupę Myslovitz spotkało spore wyróżnienie: młody zespół, nie schodzący z estrad, nagrywający płyty, a już została opisana jego historia, ale ... jak się okazało to historia sięgająca drugiej połowy lat 80. - Jest to zarazem historia "śląskiego zagłębia muzycznego" z ważnym mysłowickim ośrodkiem w jednej z głównych ról. Autor książki - dziennikarz muzyczny - Leszek Gnoiński opisuje swoisty fenomen muzycznej aktywności w tej części Śląska. - "Śląsk był i wciąż jest uznawany za krainę 'bluesem i heavy metalem płynącą'. Szara codzienność robotniczych i górniczych osiedli...nadawała się do kontestowania w rytm bluesa...Mysłowice nie różniły się od reszty regionu..." - Leszek Gnoiński opisuje mysłowickie zespoły, na których koncerty chodził nastolatek ARTUR ROJEK i, jak doszło do tego, że pewnego razu Artur "postanowił założyć własny zespół". "The Freshman" - tak nazywał się zespół Rojka. - Z książki dowiadujemy się oczywiście też, jak doszło do zmiany nazwy czyli jak powstał zespół MYSLOVITZ.
- Tych, którzy nie pamiętają drugiej połowy lat 80 zainteresuje zapewne, jakiej muzyki polskiej i "zagranicznej" słuchało się wtedy i, jaką rolę odgrywała w tamtych latach np. Trójka.
- "Myslovitz. Życie to surfing" - książka - dla sympatyków polskiego muzycznego offu ... no właśnie - któż, jak nie STELMI miał ją u nas przeczytać na głos?
- Stelmi - posiadacz pełniej dyskografii zespołu, "aktywista" Off Festiwalu, autor Offensywy, a do tego ma jeszcze w swoich zbiorach wywiady z muzykami.
- I - u nas będzie trochę "archiwów" oraz sporo muzyki nie tylko Myslovitz!!!
- Zapraszamy: od 2 listopada o 11.50 - od poniedziałku do piątku -
Piotr Stelmach oraz: Renata Szewczak ( nagrywająca ) Mateusz Patyk ( wydający ), Janusz Deblessem ( miksujący ) i rockowa fanka - weteranka - Baszka Marcinik.