Legia lepsza od Lecha

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 06:56
W hicie 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy warszawska Legia pokonała na własnym stadionie Lecha Poznań 2:1.

Za nami siódma seria spotkań piłkarskiej ekstraklasy. Na pozycję lidera po tygodniowej przerwie powróciła drużyna Jagiellonii Białystok. Podopieczni trenera Michała Probierza pokonali na własnym obiekcie Zagłębie Lubin 2:0. Bohaterem spotkania był 20-letni Tomasz Kupisz, który najpierw na 12 minut przed końcem spotkania asystował przy trafieniu Kamila Grosickiego, a sześć minut później sam wpisał się na listę strzelców.

W drugim niedzielnym spotkaniu piłkarze PGE GKS Bełchatów byli o krok od pokonania na własnym boisku Wisły Kraków. Gospodarze, dzięki bramce Macieja Małkowskiego do 80. minuty utrzymywali się na prowadzeniu, jednak na dziesięć minut przed końcem meczu Grzegorz Baran faulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Pawła Brożka, za co zobaczył czerwona kartkę. Karnego pewnie wykorzystał Rafał Boguski, dzięki czemu zespół Białej Gwiazdy mógł wrócić do Krakowa z jednym punktem.

Fatalny debiut na ławce trenerskiej Polonii Warszawa zaliczył były szkoleniowiec reprezentacji Polski Paweł Janas. Prowadzona przez niego drużyna "Czarnych Koszul" zaledwie zremisowała ze słabiutką w tym sezonie Polonią Bytom 2:2.

Najciekawsze spotkanie rozegrane zostało już w piątek. W Warszawie, w obecności ponad 22. tysięcy fanatycznych kibiców obu drużyn miejscowa Legia pokonała broniącego tytułu Lecha Poznań 2:1. Sukces podopiecznych Macieja Skorży jest tym większy, że zespół "wojskowych"  całą drugą połowę spotkania rozegrał w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał reprezentacyjny pomocnik Maciej Rybus. Decydującą bramkę w 87. minucie meczu zdobył Bruno Mezenga, jednak bohaterem spotkania był chorwacki pomocnik Ivica Vrdoljak. Nowy kapitan stołecznej drużyny piątkowym występem udowodnił, że nie boi się spoczywającej na nim odpowiedzialności, a wydana na jego transfer suma miliona euro była dobrą inwestycją.

Marek Dziadukiewicz

24-letni litewski piłkarz Tadas Kijanskas jest kolejnym zawodnikiem, który będzie reprezentował barwy Jagiellonii Białystok w nowym sezonie.

600 tys. zł z tegorocznego budżetu miasta dostaną piłkarze i trenerzy Jagiellonii Białystok - zdecydowali radni.