Odczarowane Oslo

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2011 17:16
Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal narciarskich mistrzostwach świata w Oslo w biegu łączonym na 15 km.

Justyna Kowalczyk wywalczyła pierwsze podium na odbywających się w norweskim Oslo narciarskich mistrzostwach świata. Polka zajęła drugie miejsce w w biegu łączonym na 15 km (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną). Podobnie jak na trasie czwartkowego sprintu najlepsza była reprezentantka gospodarzy Marit Bjoergen, a trzecie miejsce zajęła jej rodaczka Therese Johaug.

"Jestem bardzo szczęśliwa. To trzecia wielka impreza z rzędu, na której zdobyłam medal. W dodatku odczarowałam Oslo, bo nigdy nawet w zawodach Pucharu Świata nie udało mi się tu stanąć na podium. To kolejne miejsce, w którym w tym sezonie, po raz pierwszy, udało mi się znaleźć w pierwszej trójce" - powiedziała Kowalczyk.

Zawody toczyły się w trudnych warunkach atmosferycznych, ale jak się okazało gęsta mgła przeszkadzała tylko kibicom. Z trybun trudno było dostrzec finiszujące zawodniczki. Miejmy nadzieję, że sobotni sukces Kowalczyk nie będzie ostatnim na tych mistrzostwach. Sama zawodniczka zapowiedziała, że to nie było jej ostatnie słowo. Jej kolejny start - w poniedziałek. O godz. 13 początek biegu na 10 km techniką klasyczną.

Marek Dziadukiewicz

Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w narciarskim biegu łączonym na 15 kilometrów w Oslo-Holmenkollen. Bieg w Oslo oglądał z trybun premier Donald Tusk.