Kibice wolą Boruca

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 07:56
Mają po 31 lat i są świetnymi bramkarzami. Niestety, Artur Boruc i Sebastien Frey grają w jednym klubie.

PS: Najważniejsze pytanie przed starciem Fiorentiny z Milanem dotyczy tego, który z bramkarzy Violi stanie między słupkami. Frey w piłkę nie grał od października. Leczył kontuzję kolana. Tydzień temu Francuz po raz pierwszy wybiegł na boisko. Stanął w bramce młodzieżowej drużyny, która wygrała z Bologną 3:1. Czy w niedzielę wygryzie ze składu pierwszego zespołu Boruca? Zdania są podzielone.

Zdecydowanym zwolennikiem powrotu Francuza między słupki jest były reprezentant Włoch Francesco Graziani. Wtóruje mu Enrico Albertosi, były bramkarz reprezentacji Włoch. - Frey nieraz udowadniał swoją klasę. Nigdy nie zapomnę paru jego interwencji. Boruc udane parady przeplata wpadkami, jak w meczu z Romą jesienią - mówi golkiper, który grał w Fiorentinie i w Milanie.

Co ciekawe po stronie polskiego bramkarza opowiadają się za to kibice Fiorentiny. W ankiecie przeprowadzonej przez portal violanews.com prawie połowę głosów dostał Boruc. Na Freya zagłosowało 30% fanów, pozostali wybrali Brazylijczyka Neto, który puka do bram reprezentacji Canarinhos.

Kto stanie między słupkami? Nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że po sezonie jeden z bramkarzy zmuszony będzie zmienić barwy klubowe. Przez ostatnie 2 tygodnie aż huczało od plotek łączących Polaka z Romą, Sevillą, Tottenhamem i innymi klubami. Czy rzeczywiście polski golkiper po zaledwie sezonie spędzonym we Włoszech ponownie zmieni klimat?

Marek Dziadukiewicz

Artur Boruc rozegrał 90 minut w bramce Fiorentiny, ale jego zespół przegrał u siebie w zaległym meczu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej z mistrzem kraju Interem Mediolan 1:2 (1:1).

AS Roma może być kolejnym przystankiem w piłkarskiej karierze Artura Boruca. O możliwym transferze polskiego bramkarza Fiorentiny spekulują włoskie media i kibice.

Dwa kluby angielskiej Premier League są zainteresowane pozyskaniem Artura Boruca.