Z piekła do nieba!

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 02:20
Mimo porażki 2:3 Śląsk Wrocław wywalczył awans do trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Śląsk Wrocław przegrał ze szkockim Dundee United 2:3 w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. W pierwszym spotkaniu wrocławianie wygrali jednak 1:0 i awansowali do kolejnej rundy.

Spotkanie rozpoczęło się koszmarnie dla podopiecznych trenera Oresta Lneczyka. Już w drugiej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Keitha Watsona, który mocnym strzałem z 15 metrów otworzył wynik meczu. Dwie minuty później było już 2:0. Po błędzie Piotra Celebana David Goodwillie wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał rozpaczliwie interweniującego Mariana Kelemena. Po zdobyciu bramki Szkoci oddali inicjatywę, a wrocławianie ruszyli do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po rzucie rożnym z prawej strony boiska najwyżej w polu karnym wyskoczył Rok Elsner i strzałem głową pokonał bezradnego Dusana Pernisa. Gospodarze na 3:1 podwyższyli jeszcze przed przerwą. Kelemen faulował wychodzącego na czystą pozycję Goodwilliego, sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jonathan Daly.

Po zmianie stron tempo gry spadło. Śląsk próbował atakować, ale wicemistrzom Polski brakowało dokładności, a cofnięci na własną połowę Szkoci swoich szans szukali w kontratakach. Na drugą bramkę dającą wrocławianom awans do kolejnej rundy kibice musieli czekać do 74. minuty, kiedy to wspaniałym uderzeniem z ponad 20 metrów popisał się Sebastian Dudek. W ostatnich minutach gospodarze przeprowadzili prawdziwy szturm na bramkę Śląska, ale wrocławianie bronili się bardzo umiejętnie i ostatecznie to oni mimo porażki awansowali do kolejnej rundy eliminacji.

W trzeciej rundzie rywalem wicemistrzów Polski będzie bułgarski Lokomotiw Sofia, który w swoim dwumeczu wyeliminował macedońskiego Metalurga Skopje. Pierwszy mecz Śląska z Lokomotiwem odbędzie się za tydzień, 28 lipca w Sofii. Rewanż tydzień później we Wrocławiu.

Marek Dziadukiewicz

Wrocławscy policjanci przygotowują się do meczu Śląska z Dundee United w Lidze Europejskiej.