Fantastyczny Lech ponownie liderem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 01:39
Lech Poznań pokonał na wyjeździe PGE GKS Bełchatów 3:0 (0:0) w 3. kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Bohaterem Lecha był Artiom Rudnev, który ustrzelił klasycznego hat-tricka.

Przed poniedziałkowym pojedynkiem piłkarze PGE GKS i Lecha mieli już za sobą po jednym meczu na bełchatowskim stadionie. Były to pojedynki obfitujące w gole. Na inaugurację rozgrywek Lech zwyciężył ŁKS 5:0, a w drugiej kolejce PGE GKS pokonał 6:0 drugiego beniaminka - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W tamtych meczach już do przerwy kibice oglądali po trzy gole. Tym razem pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie drużyny miały swoje okazje, ale Marcin Żewłakow, Kamil Kosowski, Dawid Nowak, Grzegorz Baran i Miroslav Bożok w PGE GKS oraz Artiom Rudnev, Jakub Wilk i Hubert Wołąkiewicz w Lechu nie zdołali pokonać bramkarza rywali.

Niemoc strzelecką w drugiej połowie przełamał Rudnev, który w meczu z ŁKS strzelił trzy gole. W 52. minucie po zagraniu Rafała Murawskiego napastnik Lecha znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Sapelą i pokonał bramkarza gospodarzy. Pięć minut później golkiper PGE GKS popełnił błąd, który kosztował jego zespół utratę drugiego gola. Mateusz Możdżeń strzelił zza pola karnego, a Sapela wypuścił z rąk piłkę. Przejął ją Semir Stilić i wzdłuż bramki zagrał do nadbiegającego Rudneva, który strzelił do pustej bramki. W 63. minucie Rudnev miał już na koncie tyle trafień co w meczu z ŁKS. Tym razem wbiegając w pole karne ograł dwóch bełchatowian i ulokował piłkę w "krótkim" rogu bramki Sapeli.

Forma zaprezentowana w drugiej połowie przez podopiecznych Jose Marii Bakero stawia ich w roli głównego faworyta do tytułu mistrzowskiego. Jeżeli lechici zdołają potwierdzić poniedziałkową dyspozycję w kolejnych spotkaniach, to tylko możemy żałować, że to nie "Kolejorz", a Jagiellonia zajęła czwarte miejsce na finiszu ubiegłego sezonu, lwalifikując się tym samym do europejskich pucharów.

Marek Dziadukiewicz

Piłkarze Lecha Poznań wygrali u siebie z Górnikiem Zabrze 2:0 w meczu 25. kolejki ekstraklasy. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

Z pierwszym zespołem drużyny Lecha Poznań nie trenuje trzech zawodników, którzy z zeszłym sezonie grali w pierwszym zespole.

Za nami siedem z ośmiu spotkań 3. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.