Nie wszystko złoto - Wisła i Legia wracają do gry, Radwańska w oczekiwaniu na Stambuł

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 09:19
Darek Matyja komentuje wygrane polskich klubów Legii i Wisły w Lidze Europy oraz przegrany mecz Agnieszki Radwańskiej w Kremlin Cup.

To był bardzo udany czwartek dla polskich klubów piłkarskich: Wisły Kraków i Legii Warszawa. Najpierw Wisła (przy dużej pomocy sędziego, który już w 30 minucie wyrzucił z boiska najlepszego piłkarza Fulham - Mousse Dembele) pokonała 1:0 na własnym stadionie londyński klub Fulham. Bramkę w 60 minucie pięknym strzałem z około 20 metrów strzelił oczywiście... David Biton. Nie zabrakło emocji także w... przerwie spotkania. Dwa jupitery oświetlające boisko przestały bowiem działać i przerwa przeciągnęła się o dodatkowych kilkanaście minut. Na szczęście awarię oświetlenia udało się usunąć i można było dokończyć mecz, który zakończył się pierwszą wygraną Wisły w grupie.

Grupa K
Odense BK              - Twente Enschede        1:4 (0:2)
Wisła Kraków           - FC Fulham              1:0 (0:0)
 1. Twente Enschede         3  2 1 0   9-3    7
 2. FC Fulham               3  1 1 1   3-2    4
 3. Odense BK               3  1 0 2   4-7    3
 4. Wisła Kraków            3  1 0 2   3-7    3

Także 1:0 wygrała stołeczna Legia, pokonując w Bukareszcie Rapid (ten sam. który wcześniej pozbawił złudzeń wrocławski Śląsk). Legia zagrała bardzo mądrze taktycznie i co najważniejsze skutecznie. Gola na wagę zwycięstwa zdobył strzałem głową Miroslav Radović, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Rybusa. To druga wygrana Legii w grupie dająca jej spore nadzieje na awans do kolejnej rundy. Zgrzytem meczu w Bukareszcie było zatrzymanie około 2000 kibiców z Polski, którym udało się wejść na stadion dopiero w przerwie...

Grupa C
Rapid Bukareszt        - Legia Warszawa         0:1 (0:0)
Hapoel Tel Awiw        - PSV Eindhoven          0:1 (0:0)
 1. PSV Eindhoven           3  3 0 0   5-1    9
 2. Legia Warszawa          3  2 0 1   4-3    6
 3. Rapid Bukareszt         3  1 0 2   2-4    3
 4. Hapoel Tel Awiw         3  0 0 3   2-5    0

W piątkowym "Nie wszystko złoto" nie zabrakło także tenisa... Agnieszka Radwańska przegrywając w Kremlin Cup z Lucie Safarovą zaprzepaściła szansę zapewnienia sobie bezpośredniego awansu do kończącego sezon turnieju mistrzyń w Stabmule. Teraz wszystko zależało od Marion Bartoli, która ma jeszcze szansę zepchnąc Polkę z ósmego na dziewiąte miejsce. Musiała jednak wygrać moskiewski turniej i tego nie zrobiła... wycofując się z zawodów. Tak więc Radwańska ma już zapewnioną kwalifikację do Stambułu.

Agnieszka została też wpisana na "czarną listę" zawodniczek, które mogą mieć udział w "ustawianiu meczów tenisowych"..., a wszystko przez niefortunny mecz z Safarovą - tenisistką która wyjątkowo nie pasuje Radwańskiej.

W Moskwie bardzo dobrze w grze deblowej prezentuje się młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula. W parze z Jewgienią Rodiną awansowały już do półfinału, pokonując jeden z najlepszych debli świata Paschke, Srebotnik. W walce o finał przeciwniczkami polsko-rosyjskiej pary będzie duet Rodionowa, Woskobajewa.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego - tam więcej o piłce i tenisie.

Tomek Burnos i Darek Matyja komentują wydarzenia sportowe weekendu, m.in. występ Agnieszki Radwańskiej w Pekinie, mecz piłkarzy z Koreą oraz mistrzostwa świata żużlowców.

Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia tygodnia - losowanie meczów barażowych Euro 2012, występy siatkarzy Jastrzębskiego Węgla i piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów.

Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia weekendu: ligową kolejkę piłkarską, galę bokserską w Katowicach oraz mistrzostwa Europy w tenisie stołowym i szermiercze mistrzostwa świata.