Wielki Falcao

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 00:52
Piłkarze Atletico Madryt wygrali po raz drugi w ciągu trzech sezonów Ligę Europejską. W środowym finale w Bukareszcie pokonali Athletic Bilbao 3:0

Spotkanie od pierwszego gwizdka niemieckiego sędziego Wolfganga Starka miało bardzo dynamiczny przebieg. Do przerwy drużyna ze stolicy Hiszpanii, po efektownych bramkach Radamela Falcao, prowadziła już 2:0.

Po przerwie zdeterminowani Baskowie rzucili się odrabiania strat. Największą przewagę osiągnęli po 70. minucie, gdy w ciągu krótkiego czasu stworzyli cztery dogodne okazje. Atletico odpowiadało jednak groźnymi kontrami. Po jednej z nich - w 80. minucie - Falcao trafił w słupek.

W 85. minucie spotkania piłkarze z Madrytu postawili kropkę nad "i". Trzecią bramkę dla Atletico zdobył Diego.
Piłkarze z Bilbao do końca walczyli o uratowanie honoru. W doliczonym czasie gry, rezerwowy Ibai Gomez trafił z ok. 30 metrów w poprzeczkę.

Poprzednim razem Atletico triumfowało w LE w 2010 roku. Z kolei bohater środowego finału Radamel Falcao został po raz drugi z rzędu królem strzelców tych rozgrywek. W obecnym sezonie zdobył 12 goli, a w poprzednim - jeszcze jako zawodnik FC Porto - 17.

Trzy hiszpańskie drużyny - Valencia, Atletico Madryt i Athletic Bilbao - awansowały w czwartek do półfinałów Ligi Europejskiej.

W pierwszych półfinałowych meczach Ligi Europejskiej Sporting Lizbona pokonał 2:1 (0:0) Athletic Bilbao, a Atletico Madryt wygrało z Valencią 4:2 (1:1).

Trzy hiszpańskie drużyny i jedna portugalska zagrają w czwartek wieczorem rewanżowe mecze 1/2 finału Ligi Europejskiej.