Żenujący występ Jagiellonii

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 10:12
Beznadziejnie słaba Jagiellonia Białystok skompromitowała się z Irtyszem Pawłodar i w kompromitującym stylu odpadła w I rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.

Blamaż, wstyd, kompromitacja - to jedyne cenzuralne słowa jakie przychodzą nam na myśl po obejrzeniu meczu rewanżowego Jagiellonii Białystok w I rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Podopieczni Michała Probierza przegrywając z Irtyszem Pawłodar ustanowili chyba nowy, smutny rekord żegnając się z rozgrywkami pucharowymi już 7 lipca. Czy jakakolwiek polska drużyna zakończyła wcześniej pucharowe zmagania?

Goście rozpoczęli z dużym animuszem, bo już w drugiej minucie Czarnogórzec Ermin Seratlić trafił w poprzeczkę. Potem było już znacznie gorzej, bo zespół z Białegostoku do przerwy nie potrafił poważnie zagrozić bramce rywala. Coraz groźniej atakowali natomiast gospodarze. Zdecydowane ataki przyniosły efekt w końcówce pierwszej połowy. W 37. minucie Predrag Govedarica przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a do piłki dopadł Mamoutou Coulibaly i z bliskiej odległości pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Sześć minut później polski bramkarz po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki, bo precyzyjnym strzałem z dystansu zaskoczył go Gleb Malcew.

"Przebyliśmy kawał drogi żeby awansować, niestety jest inaczej. Dla nas to tragedia. Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Zemścił się na nas poprzedni mecz, w którym grając z przewagą jednego zawodnika nie potrafiliśmy udokumentować swojej przewagi. Mówiłem, że Irtysz jest bardzo groźny na swoim boisku i w czwartek to się potwierdziło" - powiedział na konferencji prasowej trener drużyny z Białegostoku Michał Probierz.

Panie trenerze, z całym szacunkiem, historie o groźnym Irtyszu może Pan sobie wsadzić do kieszeni. Czwartkową porażka Pan i pańscy podopieczni przeszli do historii polskiej piłki. Szkoda tylko że do tej niechlubnej.

Marek Dziadukiewicz

Zespół Śląska Wrocław od porażki 1:2 rozpoczął serię meczów sparingowych w czasie letnich przygotowań. Podopieczni Oresta Lenczyka ulegli Jagiellonii Białystok.

Jarosław Lato nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Za porozumieniem stron została rozwiązana obowiązująca do 30 czerwca 2012 roku umowa z 34-letnim pomocnikiem.

W meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europejskiej Jagiellonia Białystok pokonała Irtysz Pawłodar 1:0 (0:0). Rewanż za tydzień w Kazachstanie.