Ruch w finale po rzutach karnych!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 03:10
Mimo że piłkarze Ruchu wygrali w Chorzowie 3:1, to zawodnicy Wisły Kraków w przeciągu 90 minut zdołali odrobić straty.

W dogrywce nie padła bramka, a w rzutach karnych lepsi okazali się "Niebiescy" i to oni walczyć będą o Puchar Polski ze zwycięzcą dwumeczu Legia Warszawa - Arka Gdynia.

W 21. minucie Gabor Straka sfaulował w polu karnym Ivicę Ilioeva i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem jedenastki był Cwetan Genkow. Kwadrans później mogło być 2:0, ale piłka po "główce" Genkowa (po wcześniejszej wrzutce Tomasa Jirsaka) minimalnie minęła bramkę Matko Perdijicia. Na początku drugiej połowy Sergei Pareiko daleko wyekspediował piłkę w kierunku bramki Ruchu. Już na polu karnym chorzowian dopadł ją Maor Melikson i mimo asysty obrońcy umieścił w siatce.

W 58. minucie krakowianie mieli doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia. Po podaniu Wojciecha Grzyba bramkarz Ruchu złapał piłkę w ręce. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni, kilka metrów od chorzowskiej bramki, ale Wisła nie potrafiła zdobyć gola. Goście przybliżyli się do awansu w 69. minucie. Dragan Paljic sfaulował w polu karnym Wisły Łukasza Janoszkę, a rzut karny wykorzystał rezerwowy Paweł Abbot. Jednak tuż przed końcem 90. minuty, po wrzutce z lewej strony Patryka Małeckiego, celną "główką" popisał się Genkow.

Konieczna była dogrywka, a w niej Wisła była bardzo blisko zdobycia gola w 119. minucie. Po strzale Davida Bitona Perdijic odbił piłkę na słupek. Celnie dobił ją Małecki, ale był na spalonym. Ostatecznie o awansie zdecydowały rzuty karne. W ostatniej serii Igor Lewczuk pokonał bramkarza Wisły, a strzał Gervasio Nuneza obronił Perdijic.

Legia zdobyła Puchar Polski (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 01:54
Piłkarze Legii Warszawa po raz 14. w historii zdobyli Puchar Polski.

Ruch o krok od finału!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 23:47
Ruch Chorzów po pierwszym meczu z Wisłą Kraków jest bardzo blisko awansu do finału Pucharu Polski. "Niebiescy" wygrali u siebie 3:1. Do siatki trafiali odpowiednio: Piech, Szyndrowski i Abbott, a gola dla Wisły zdobył Genkow.

Legia wygrała z Arką 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiego pucharu Polski. Można tylko gdybać, co by było gdyby z boiska już w pierwszej połowie nie wyleciał Sławomir Mazurkiewicz. Arka prowadziła wtedy 1:0 po golu... Mazurkiewicza.