Zagraniczne studia - czy to dobra inwestycja w siebie?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 16:11
Ola Kłosińska, która studiowała prawa człowieka w Wielkiej Brytanii, Belgii, Portugalii i we Włoszech przekonuje, że to bardzo dobra ścieżka kariery. I nie tylko kariery, bo kontakty zostają na całe życie.
Audio
  • Ola Kłosińska o studiach za granicą (Europejski Lunch/ Czwórka)
Zagraniczne studia - czy to dobra inwestycja w siebie?
Foto: Glow Images/East News

Ola Kłosińska nigdy nie studiowała w Polsce.  – Najfajniej żyło mi się w Portugalii, do Polski wróciłam tylko częściowo, bo mieszkam teraz w Azji, w związku z projektem, który realizuję w Birmie – opowiada.

Czym różnią się studia zagraniczne? – Tam profesorowie byli dla mnie prawdziwymi mentorami, grali bardzo ważną rolę. Z tego co słyszałam od polskich znajomych, to tutaj różnie z tym bywa – mówiła w Czwórce Ola Kłosińska. I dodała, że do dziś korzysta ze znajomości w różnych krajach świata, które ma właśnie dzięki studiom. – Bo to nie tylko mieszkańcy tych krajów, ale też inni studenci, którzy się zjeżdżali na uczelnie – mówi gość Czwórki.  

Ola Kłosińska przyznał też, że na początku w Wielkiej Brytanii traktowana była z rezerwą. - Ludzie dziwili się, że studiuję, a nie pracuję fizycznie. Na szczęście teraz to się zmieniło – dodaje.

Audycja powstała w ramach projektu Euranet Plus

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. W niej także m.in. informacje z Danii, w której studentom płaci się za… samo studiowanie.

Rozmawiali Katarzyna Kornet i Krzysztof Renik. (ei)

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus studenci
Czytaj także

Nawet 70 tys. zł dla przedsiębiorczych absolwentów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 10:44
Ministerstwo Pracy wypowiada walkę bezrobociu wśród młodych Polaków. Do konsultacji społecznych trafił projekt ustawy o wsparciu dla firm zakładanych przez absolwentów
rozwiń zwiń
Czytaj także

Absurdy na uczelniach: opłata za zwolnienie z WF-u

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 08:12
Za indeks, za legitymację, za wyjazdy w teren, za materiały, za dyplom - lista opłat, które uczelnie pobierają od studentów, bywa bardzo długa. Żacy postanowili z tym walczyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pokolenie Y: to pokolenie kopiuj-wklej?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 14:30
Jest grupa studentów, która wyłącznie tak pracuje. Da się tak skończyć studia, jeśli prowadzący nie jest śledczym i nie stara się – mówi dr Elżbieta Widota, UW.
rozwiń zwiń