Wystaw ocenę władzom miejskim

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 15:00
Często borykamy się z "załatwieniem sprawy w urzędzie". Organizatorzy akcji "Urząd na piątkę", chcą byśmy wystawili piątki lub dwóje naszym władzom.
Audio

Czy urzędy są dostosowane do potrzeb mieszkańców, czy jest podjazd dla wózków lub winda, kącik dla dzieci, czy urzędnicy są pomocni można będzie sprawdzić od 19 września włączając się w akcję "Urząd na piątkę".

- Pomysł "Urzędu na piątkę" powstał w Fundacji Batorego - mówi Olga Skarżyńska z fundacji. - Wynikł on z zupełnie prywatnych doswiadczeń, spostrzeżeń jak strasznie trudno jest załatwić cokolwiek w urzędzie - dodaje.

- My nie chcemy by urząd na piątkę był dużo lepszy niż powinien być. Badamy zgodność z prawem jego działań - dodaje Krzysztof Izdebski ze Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. -  To ma być urząd na piątkę, nie na szóstkę - uzupełnia.

Do akcji może włączyć się każdy chętny ocenić swój urząd. Wystarczy zebrać grupę osób, najlepiej z zróżnicowaną wiekowo i zawodowo, i wybrać się do władz. Ważna jest ta pierwsza rozmowa i poinformowanie urzędników o akcji, by również oni się do niej włączyli. Celem akcji jest wspólne działanie. Następnie należy skorzystać z karty pytań, którą przygotowali organizatorzy akcji.

Wyniki takiej społecznej kontroli i ocena będzie można znaleźć na stronie internetowej projektu. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza akcja Fundacji i współpracujących z nią stowarzyszeń. Od 2002 roku wciąż prowadzona jest akcja "Masz głos - masz wybór" - posłuchaj załączonej audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLine" i dowiedz się więcej na ten temat.
(pj)

Zobacz więcej na temat: dzieci Justyna Dżbik
Czytaj także

Obywatelu, a co Ty zrobiłeś dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 16:30
Janusz Piechociński (PSL): My politycy za bardzo łasimy się do potencjalnego wyborcy i nie stawiamy przed nim żadnych zadań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szukanie pracy jest jak podrywanie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 13:32
Podobno Amerykanie w ciągu życia zmienia pracę 11 razy. Polacy są trochę bardziej zachowawczy, ale młodzi też już dostrzegają, że nie należy spędzać całego życia na jednej "ciepłej posadce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W Polsce trudno znaleźć biednych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 00:00
Czym w dzisiejszej, nastawionej na konsumpcję rzeczywistości jest bieda? Jak wygląda ona w państwie względnego dobrobytu? To tematy, którymi w sztuce "Biedna ale sexi" przyjrzał się reżyser, Wojciech Urbański.
rozwiń zwiń