- Zapraszamy 25 osób na warsztaty, wykłady gościnne, a każdy uczestnik przygotowuje swój własny referat, który nam prezentuje - mówi rozmówca Patryka Kuniszewicza. - Zajęć sportowych też nie brakuje - ja nazywam ten obóz naszą ścieżką zdrowia - dodaje.
Organizatorzy Wioski Olimpijskiej, członkowie Collegium Invisibile, za cel stawiają sobie wprowadzanie licealistów w nowe metody badawcze, te najbardziej innowacyjne i sprawienie, żeby te osoby wychodziły z modelu nauczania szkolnego. - Ukazujemy bogactwo i złożoność modelu akademickiego - mówi Aleksander Musiał. - Chcemy pokazać, że różne metody nauczania są możliwe, że jest więcej niż jedna opcja - wyjaśnia.
Galeria zdjęć z Wioski Olimpijskiej 2018 >>>
- Jesteśmy tu po to, by wymienić doświadczenia, światopoglądy - zgodnie twierdzą uczestnicy obozu. - To fajne miejsce do różnego rodzaju dyskusji.
Podobno Olimpijczycy to ten szczególny rodzaj ludzi, dla których nauka to odpoczynek i przyjemność. A czy ktoś z nich ma szansę w przyszłości otrzymać Nobla? Jak dostać się na taki obóz? Kto to finansuje? Czy w polskiej edukacji jest miejsce na takie obozy - Wioski Olipijskie? O tym w nagraniu audycji "Stacja Nauka".
***
Tytuł audycji: Stacja Nauka
Data emisji: 29.08.2018
Godzina emisji: 12.04
pj/ac
|