TOP
2022/07/07
17:00
Tytuł |
TOP
2022/07/07
17:00
|
Prowadzący |
Olejniczak Jan |
Opis |
17.00 – 18.00
Letnia aplikacja
Gość: Paweł Pilarczyk, redaktor naczelny IT Business, współprowadzący podcast Elektrycznie tematyczni
Polska na ostatnim miejscu raportu ws. elektromobilności - EV Readiness Index
Od początku 2022 roku w Polsce przybyło niemal 10 000 aut elektrycznych. Przyrost jest imponujący, ale potęguje on problem zbyt małej liczby stacji do ładowania takich pojazdów.
LeasePlan EV Readiness Index to raport analizujący przygotowanie 22 europejskich krajów do transformacji w zakresie elektryfikacji pojazdów. Na wynik końcowy wpływa wiele czynników, które zostały podzielone na trzy kategorie, takie jak poziom dojrzałości rynku samochodów z napędem elektrycznym, stan infrastruktury oraz koszty użytkowania i przywileje. Polska zdobyła 13 punktów na 50 możliwych, zajmując razem z Czechami ostatnie miejsce. W poprawie tego stanu rzeczy ma pomóc m.in. rozporządzenie Komisji Europejskiej, które nakłada na kraje członkowskie obowiązek, by publiczna infrastruktura do ładowania gwarantowała minimum 1 kW mocy dla każdego zarejestrowanego auta elektrycznego i 0,66 kW dla hybrydy plug-in. (cytat)
Serwis kulturalny
18.00 – 19.00
Po drodze / Mateusz Kulik
Upał w samochodzie. O czym warto pamiętać prowadząc auto w takiej temperaturze i co zrobić gdy zobaczymy zwierzę lub dziecko w samochodzie - konsekwencje za rozbicie szyby
Serwis muzyczny |
Goście |
Pilarczyk Paweł |
Playlista |
|
Tagi |
|
Prowadzący: Olejniczak Jan
Goście: Pilarczyk Paweł
Data emisji: 07.07.2022