Osiągnięcia programu Erasmus+ , a także jego rosnąca pozycja w budowaniu wiedzy, umiejętności i postaw ekologicznych zarówno w Unii Europejskiej, jak i poza nią były kwestiami poruszanymi podczas konferencji „Climate Law and Governence Day 2021 at COP26”.
Jak podaje Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności: „Ten program wymiany studenckiej zamierza zwiększyć zakres kompetencji w ekologicznych dziedzinach, angażując uczestników w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Przykładem takich działań jest zrealizowany projekt Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy. Stworzona przez nich platforma edukacyjna „Clean Air”, powstała z myślą o społecznościach wiejskich. Udostępniane w ramach niej materiały służą pomocą w edukacji najmłodszych mieszkańców wsi nie tylko w Polsce, ale i pięciu innych krajach”.
Szeroki zakres programu powoduje, że jest on nastawiony na każdego, kto kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju i komu bliskie są tematy związane z ekologią i zmianami klimatu.