Logo Polskiego Radia
Trójka
Michał Przerwa 10.09.2015

Parlament stoi w obliczu kryzysu

25 października odbędą się wybory parlamentarne. Z wielkimi nadziejami wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Co będzie później?
Posłuchaj
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o kryzysie parlamentu (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czytaj także

Według prof. Artura Wołka z Akademii Ignatianum w Krakowie, mamy do czynienia z kryzysem parlamentaryzmu. - Parlament stracił na znaczeniu po 2007 roku, kiedy po raz pierwszy w historii koalicja uzyskała długoletnią stabilność. Posłowie zdążyli się przyzwyczaić, że to, czego się od nich wymaga, to podporządkowanie się woli kierownictwa partii - mówi.

Podobnie uważa konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski, który wskazuje na kryzys zaufania do parlamentu. - To zjawisko ogólnoświatowe. Wiąże się z kryzysem istniejącej koncepcji państwa opartej na akceptacji nierówności i wyzysku. To prowadzi do podporządkowania parlamentów korporacjom międzynarodowym, grupom interesów, przemysłowi wojskowemu - twierdzi gość Kuby Strzyczkowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji, w której słuchacze Trójki dość jednoznacznie wypowiadali się o jakości pracy posłów.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście:  dr Jacek Kucharczyk (prezes Instytutu Spraw Publicznych), Armand Ryfiński (poseł niezrzeszony), dr Maciej Mrozowski (Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej), Jan Dziedziczak (poseł PiS), prof. Artur Wołek (Akademia Ignatianum w Krakowie), dr Ryszard Piotrowski (Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 10.09.2015
Godzina emisji: 12.05

mp/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: