Logo Polskiego Radia
Trójka
Agnieszka Furtak-Bilnik 08.10.2015

Czy protest służb mundurowych jest słuszny?

- Ta grupa została już potraktowana w sposób szczególny. Rozumiem, że każdy chce być piękny i bogaty, ale tu wszystko jest zdeterminowane możliwościami budżetu - uważa Grzegorz Raniewicz, poseł PO.
Posłuchaj
  • Czy protest służb mundurowych jest słuszny? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czytaj także

Związki zawodowe służb mundurowych zorganizowały ogólnopolski protest. Biorą w nim udział funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Celnej i BOR. Związkowcy nie godzą się na odbieranie przywilejów emerytalnych i podkreślają, że ich płace nie były waloryzowane od 2009 roku.

Tomasz Krzemiński, wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, przekonuje, że wszystkim pracownikom służb mundurowych, nawet osobom pracującym np. w dziale kadr, powinny przysługiwać uprawnienia emerytalne. - Każdy funkcjonariusz pozostaje w gotowości do brania udziału w akcjach, w których będzie miał bezpośredni kontakt z przestępcami, a przez to jego życie i zdrowie może być narażone na niebezpieczeństwo - mówi.

Kuba Strzyczkowski dyskutuje w audycji zarówno z gośćmi, jak i słuchaczami o słuszności żądań służb mundurowych. Pyta m.in. o obietnice, które tej grupie zawodowej złożył trzy lata temu Donald Tusk.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tomasz Krzemiński (wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów), Małgorzata Woźniak (rzecznik MSW), Ireneusz jabłoński (Centrum im. Adama Smitha), Grzegorz Raniewicz (poseł PO, sejmowa Komisja Spraw Wewnętrznych), Tadeusz Staniewski (Krajowa Partia Emerytów i Rencistów)
Data emisji: 8.10.2015
Godzina emisji: 12.05

fbi/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: