Paweł Słójkowski 03.01.2014

El. MŚ siatkarek: Polska pewnie pokonała Szwajcarię

Polska pokonała w Łodzi Szwajcarię 3:0 (25:14, 25:15, 25:9) w pierwszym dniu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata siatkarek. W sobotę biało-czerwone zmierzą się z Hiszpanią.
Polska - SzwajcariaPolska - Szwajcaria PAP/Grzegorz Michałowski
  • El. MŚ siatkarek: Polska - Szwajcaria. Relacja Rafała Bały z pierwszego seta (Jedynka)
  • El. MŚ siatkarek: Polska - Szwajcaria. Relacja Rafała Bały z drugiego seta (Jedynka)
  • El. MŚ siatkarek: Polska - Szwajcaria. Relacja Rafała Bały (Jedynka)
  • Izabela Bełcik o meczu el. MŚ Polska - Szwajcaria (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)
  • Katarzyna Mroczkowska o meczu el. MŚ Polska - Szwajcaria (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)

21:52 - koniec seta i całego meczu. Polska - Szwajcaria 3:0!

21.46 - dominacja Polek nie podlega dyskusji. 22:8 i kwestią kilku minut jest to kiedy ten pojedynek się zakończy.

21.42 - przewaga nieco stopniała, ale wynik absolutnie nie jest zagrożony. 16:8.

21.40 - blok, zagrywka, wszystko działa kapitalnie. 14:3 - wynik mówi sam za siebie.

21.34 - wydaje się, że i tym razem set przebiegnie gładko i przyjemnie. Bełcik na pojedynczym bloku i mamy 8:3.

21.30 - gramy trzeciego seta. Tym razem Polki od początku zdominowały rywalki. Na tablicy wynik 5:2!

21.22 - drugi set to kopia pierwszego. Pierwsze minuty pod dyktando Szwajcarek, a potem już tylko gra jednego aktora. Polska - Szwajcaria 25:15 w drugim secie!

21.14 - Szwajcarki są tylko tłem dla naszej reprezentacji. 19:11.

21.11 - niecałe 15 minut trwa drugi set, a przewaga Polek wciąż wzrasta - 16:9.

21.08 - biało-czerwone punktują dalej - 12:7.

21.03 - Polki dały się wyszumieć rywalkom i zaatakowały ze zdwojoną siłą. Efekt: jest już 10:6!

21.00 - podobnie jak w pierwszym secie początek należy do Szwajcarek. 2:4 na tablicy.

20.57 - rozpoczęliśmy drugi set.

20.54 - totalna dominacja Polek w pierwszym secie. Wygrywamy 25:14!

20.49 - chwila wyrównanej gry. 22:12.

20.46 - Szwajcarki grają jakby były pozbawione mocy. Jest już 20:7!

20.45 - bardzo dobry mecz w wykonaniu Glinki-Mogentale. Polka punktuje ze środka i mamy 16:7.

20.42 - 12 minut meczu za nami i mamy wynik 15:7.

20.41 - Szwajcarki kompletnie sobie nie radzą. Polska powiększa przewagę.

20.40 - punkt za punkt. 11:5.

20.38 - duet Glinka-Mogentale - Skowrońska-Dolata nie do zatrzymania. 10:4!

20.36 - minuta wystarczyła, by na tablica przewaga biało-czerwonych wzrosła do 8 oczek.

20.35 - Polki mniej nerwowo i szybko zrobiło się 6:4.

20.34 - niespodziewane prowadzenie Szwajcarii. Póki co 3:4.

20.30 - Polska wyszła w składzie: Bełcik, Dziękiewicz, Werblińska, Glinka-Mogentale, Gajgał-Anioł, Skowrońska-Dolata, Zenik (libero).