Paweł Słójkowski 05.03.2014

Polska - Szkocja. Nudny mecz na Narodowym i porażka Polaków

Polska przegrała ze Szkocją 0:1 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gola w 77. minucie strzelił kapitan gości Scott Brown.
Fragment towarzyskiego meczu Polska - SzkocjaFragment towarzyskiego meczu Polska - SzkocjaPAP/Bartłomiej Zborowski
  • Relacja Andrzeja Janisza (PR1) z meczu Polska - Szkocja - część 1.
  • Relacja Andrzeja Janisza (PR1) z meczu Polska - Szkocja - część 2.
  • Relacja Andrzeja Janisza (PR1) z meczu Polska - Szkocja - część 3.
  • Relacja Andrzeja Janisza (PR1) z meczu Polska - Szkocja - część 4.
  • Relacja Andrzeja Janisza (PR1) z meczu Polska - Szkocja - część 5.
  • Relacja Andrzeja Janisza (PR1) z meczu Polska - Szkocja - część 6.
  • Relacja Andrzeja Janisza (PR1) z meczu Polska - Szkocja - część 7.

Polska - Szkocja 0:1 (0:0)

Bramka: Scott Brown (77).

Sędzia: Alain Bieri (Szwajcaria).

Widzów: 41 652.

Żółte kartki: Polska - Sławomir Peszko; Szkocja - Scott Brown, Alan Hutton, Steven Naismith.

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamik Glik, Łukasz Szukała, Tomasz Brzyski (90+1-Marcin Komorowski) - Waldemar Sobota (89-Michał Masłowski), Grzegorz Krychowiak (88-Tomasz Jodłowiec), Mateusz Klich (82-Łukasz Teodorczyk), Sławomir Peszko (74-Eugen Polanski) - Ludovic Obraniak (74-Marcin Robak) - Arkadiusz Milik.

Szkocja: David Marshall - Alan Hutton (67-Phil Bardsley), Russel Martin, Gordon Greer, Charlie Mulgrew - Ikechi Anya (90+2-Chris Burke), Barry Bannan (67-Andrew Robertson), Scott Brown, James Morrison - Steven Fletcher (46-Steven Naismith), Ross McCormack (76-Charlie Adam).

Relacja z meczu Polska - Szkocja:

90 minuta - zryw po stracie bramki nie przyniósł spodziewanego efektu. Polska - Szkocja 0:1. Koniec meczu

81 minuta - na placu gry od kilku minut jest Marcin Robak, za chwilę pojawi się na nim Łukasz Teodorczyk. Nawałka stawia wszystko na atak

77 minuta - 0:1. Po niepozornie wyglądającej akcji Brown mocnym, precyzyjnym strzałem wyprowadza Szkotów na prowadzenie. Szczęsny bez szans

75 minuta - Klich mocno z dystansu, niestety niedokładnie

66 minuta - kombinacyjna akcja Polaków. Obraniak technicznym zagraniem obsłużył Milika, ale napastnik Augsburga z trudnej pozycji uderzył niecelnie

64 minuta - na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 41 652 widzów

58 minuta - ależ okazja dla biało-czerwonych! Uderzenie głową Glika mija o centymetry prawy słupek bramki strzeżonej przez Marshalla

55 minuta - mieliśmy dużo szczęścia. Piszczek niemal w pozycji leżącej blokuje strzał jednego ze Szkotów

51 minuta - niemrawy strzał z dystansu Peszki. W ten sposób nie pokonamy golkipera gości

46 minuta - rozpoczynamy drugą połowę. Polska bez zmian w składzie

45 minuta - pierwsza połowa za nami. Oglądamy bardzo słabe widowisko na Stadionie Narodowym

44 minuta - błąd Polaków w obronie, ale Szczęsny jest tam, gdzie powinien

40 minuta - obraz gry biało-czerwonych nie ulega zmianie. Tak jak pisaliśmy wcześniej, ten mecz nie jest dobrą reklamą futbolu

31 minuta - Piszczek huknął z narożnika pola karnego, ale futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką

28 minuta - wreszcie moment ożywienia. Milik zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale na posterunku Marshall

26 minuta - na trybunach już słychać pierwsze gwizdy niezadowolenia, co nie jest specjalnie dziwne, gdyż mecz po prostu nie olśniewa

20 minuta - nieco lepsze wrażenie sprawiają Szkoci. Nasi dzisiejsi rywale potrafią dobrze rozegrać piłkę, a przy tym nie boją się starć na pograniczu faulu

16 minuta - fragment brzydkiej gry z obu stron

12 minuta - piękny, techniczny strzał Obraniaka. Zabrakło niewiele

10 minuta - Szkoci częściej utrzymują się przy piłce, Polacy jak na razie zbyt nerwowo

7 minuta - póki co wzajemne "badanie sił", żadna ze stron nie kwapi się do zdecydowanego ataku

2 minuta - głębokie dośrodkowanie Milika z prawej strony, ale zamykającego akcję Peszkę uprzedził bramkarz gości

1 minuta - rozpoczął się towarzyski mecz Polska - Szkocja

Kibice
Kibice na trybunach Stadionu Narodowego przed piłkarskim meczem towarzyskim ze Szkocją. Fot.: PAP/Bartłomiej Zborowski

20.15 - znamy również skład reprezentacji Szkocji:

1-David Marshall - 2-Alan Hutton, 4-Russel Martin, 5-Gordon Greer, 3-Charlie Mulgrew - 11-Ikechi Anya, 6-Barry Bannan, 8-Scott Brown (kapitan), 7-James Morrison - 9-Steven Fletcher, 10-Ross McCormack

19.50 - kapitanem biało-czerwonych będzie Łukasz Piszczek, który po raz 35. zagra w drużynie narodowej

19.35 - Adam Nawałka podał skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz towarzyski ze Szkocją. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie:

12-Wojciech Szczęsny - 26-Łukasz Piszczek (kapitan), 15-Kamik Glik, 4-Łukasz Szukała, 2-Tomasz Brzyski - 5-Waldemar Sobota, 8-Grzegorz Krychowiak, 11-Mateusz Klich, 10-Ludovic Obraniak, 17-Sławomir Peszko - 21-Arkadiusz Milik.