Logo Polskiego Radia
Jedynka
Tomasz Jaremczak 10.09.2014

Jaki skład rządu Ewy Kopacz?

Politycy Platformy Obywatelskiej zapewniają, że żadnych ustaleń dotyczących obsady nowego rządu nie ma. W mediach jednak aż huczy od spekulacji na ten temat.
Ewa Kopacz zastąpi Donalda Tuska na stanowisku premieraEwa Kopacz zastąpi Donalda Tuska na stanowisku premieraPAP/Tomasz Gzell

Pojawiły się jednak informacje, że następcą Kopacz na stanowisku marszałka Sejmu ma zostać Cezary Grabarczyk. Poseł PO mógłby również w przyszłym rządzie objąć teki: wicepremiera i szefa połączonego na nowo resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Niewykluczone jednak, że Grabarczyk zostanie nowym ministrem sprawiedliwości, a obecny szef tego resortu Marek Biernacki przejdzie do MSW. Oznaczałoby to dymisję Bartłomieja Sienkiewicza. Stanowisko szefa polskiej dyplomacji miałby stracić Radosław Sikorski - wymienia się go jako kandydata na marszałka Sejmu. Natomiast z ministerstwem zdrowia ma się pożegnać Bartosz Arłukowicz.

Stanowiska w rządzie mają natomiast zachować przedstawiciele PSL: minister gospodarki i wicepremier Janusz Piechociński, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz rolnictwa Marek Sawicki.

O możliwy skład rządu Ewy Kopacz zapytamy o to wiceprezesa PSL Stanisława Żelichowskiego, który będzie gościem "Sygnałów dnia" w czwartek 11 września o godz. 7.15.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj/ag