Logo Polskiego Radia
Jedynka
Petar Petrovic 24.11.2010

Piny, hasła i kody

XXI wiek i gwałtowny rozwój techniczny wymaga od nas posiadania dobrej pamięci.
Posłuchaj
  • Piny, hasła i kody
Czytaj także

Hasło do poczty, portalu społecznościowego, do banku, do strony, do karty płatniczej, do telefonu – wirtualna rzeczywistość i informatyzacja niemal każdej z dziedzin naszego życia wiele ułatwia, ale kto wie, czy nie bardziej utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Jeśli wydaje nam się, że najlepszym sposobem na poradzenie sobie z kwestią haseł, pinów i kodów jest posiadanie jednego lub dwóch haseł, to powinniśmy wiedzieć, że na pewno ucieszymy tym potencjalnego złodzieja.

Eksperci ostrzegają, że większość z nas ma spore problemy z zapamiętywaniem takich spraw, dlatego też zalecają treningi pamięci.

Radzą, by przypominać sobie przed zaśnięcie miniony dzień, a po każdym rozdziale przeczytanej książki, streścić go sobie w myślach. W przypadku kodów i haseł sprawdza się zaś wizualizacja.

Jeśli jednak takie metody nie przynoszą rezultatów można zawsze użyć menagerów haseł, czyli programów, które mają jedno hasło główne, a po wprowadzeniu go wyświetlają nam wszystkie nasze hasła, wraz z naszymi notatkami.

Jest tylko jedno "ale", menager też potrzebuje "hasła matki", dobrze jest więc byśmy je zapamiętali i żeby nie wpadło ono w niepowołane ręce.

(pp)

Aby wysłuchać całej rozmowy kliknij "Piny, hasła i kody" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Popołudnie z Jedynką" można słuchać w dni powszednie od godz. 15:00.