Logo Polskiego Radia
Jedynka
Tomasz Jaremczak 31.10.2012

"Włącz myślenie". Ruszyła Akcja Znicz

Receptę na bezpieczny dojazd i powrót z grobów najbliższych zdradzają w radiowej Jedynce inspektor Marek Konkolewski z KGP, posłanka PO Beata Bublewicz oraz Bartłomiej Morzycki z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.
Policyjna akcja Znicz. Wzmożone działania na drogach całej Polski potrwają do 4 listopadaPolicyjna akcja "Znicz". Wzmożone działania na drogach całej Polski potrwają do 4 listopada PAP/Darek Delmanowicz
Posłuchaj
  • Marek Konkolewski, Beata Bublewicz i Bartłomiej Morzycki w Popołudniu z Jedynką
Czytaj także

W związku z Akcją Znicz radiowa Jedynka dwukrotnie wydłużyła swoje serwisy radia kierowców. Reporterzy PR I Polskiego Radia będą w całej Polsce. Będą informować o sytuacji na drogach i przed cmentarzami.

>>>Dowiedz sie więcej o Akcji Znicz w radiowej Jedynce

Wszystkich Świętych to trudny czas dla kierowców i pieszych. - Przed nami egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności - zauważa Marek Konkolewski. Przypomina, że to, czy zdamy go z wynikiem pozytywnym w dużej mierze zależy od nas samych, od naszego zachowania.

- Nawet najlepiej zorganizowane i rozreklamowane działania policyjne nie są w stanie każdemu uczestnikowi ruchu indywidualnie zapewnić bezpieczeństwo - powiedział Konkolewski podkreślając, że zapewniamy je sobie sami, poprzez jazdę z wyobraźnią i zgodnie z przepisami prawa.

Według Beaty Bublewicz receptą na bezpieczne święta jest zdrowy rozsądek i uprzejmość za kierownicą. Przypomina, że wszyscy, którzy będą się poruszać przez te dni po drogach, będą się spieszyć. - Nie spieszmy się umierać za wcześnie niż przyjdzie nasz czas - powiedziała posłanka PO.

Jej zdaniem to byłby bardzo okrutny paradoks znaleźć się w grobie spiesząc się na cmentarz. - Pamiętajmy, że zdrowie i życie ludzi jest najważniejsze - przypomina Bublewicz.

Do tego apelu dołącza się Bartłomiej Morzycki z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. - Pamiętajmy żeby nie tylko włączyć silnik samochodu, ale też myślenie - powiedział.

Jego zdaniem warto też dobrze zaplanować drogę, sprawdzić stan techniczny samochodu i nie siadać po alkoholu za kierownicą, nawet następnego dnia po jego spożyciu. - Trzeba myśleć nie tylko za kierownicą, ale także kilka godzin wcześniej - podkreślił Morzycki.

Rozmawiał Paweł Wojewódka

tj