Logo Polskiego Radia
Komputer w Firmie
Rodo Rodo 07.08.2012

Lenovo i EMC: współpraca globalna

Firmy poinformowały o nawiązaniu szeroko zakrojonej partnerskiej współpracy, która wzmocni pozycję Lenovo na rynku serwerów i rozwiązań pamięci masowej, a jednocześnie znacząco zwiększy zasięg EMC w Chinach i na innych kluczowych rynkach wschodzących.
Lenovo i EMC: współpraca globalna Glow Images/East News

Do spółki joint venture Lenovo wniesie gotówkę, EMC natomiast przekaże pewne aktywa i zasoby działu Iomega. Po sfinalizowaniu nowej spółki joint venture Lenovo będzie posaidać w niej większość udziałów. W okresie przejściowym przed rozpoczęciem działalności joint venture, obie firmy będą kontynuować bez przerw obsługę klientów, dostawy produktów i realizację zobowiązań gwarancyjnych. Spółka joint venture podlega typowym procedurom związanym z finalizacją, w tym zatwierdzeniu przez organy nadzorcze, a ich zakończenie jest oczekiwane do końca roku 2012.

Oczekiwanym efektem nowego partnerstwa jest pobudzenie innowacyjności oraz prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie serwerów i pamięci masowej. Będzie to możliwe dzięki maksymalizacji talentów i zasobów w obu firmach, a przy okazji zapewni korzyści płynące ze skali oraz usprawnienia w łańcuchach dostaw obu partnerów.

Strategiczny alians stanowi bardzo udane połączenie atutów firm w trzech głównych obszarach


  • Firmy Lenovo i EMC sformułowały program rozwoju technologii serwerowych, który zwiększy możliwości Lenovo w segmencie zgodnych z branżowymi standardami serwerów x86 oraz przyspieszy ich rozwój. Serwery te zostaną wprowadzone na rynek przez Lenovo, a z czasem wejdą w skład rozwiązań pamięci masowej EMC.

  • Firmy nawiązały relacje producenta OEM i odsprzedawcy. Lenovo będzie dostarczać przodujące w branży sieciowe rozwiązania pamięci masowej EMC swoim klientom — początkowo w Chinach, a następnie na innych rynkach globalnych, wraz z rozwojem swojej działalności w segmencie serwerów.
  • EMC i Lenovo planują wykorzystać pewne aktywa i zasoby z działu Iomega EMC do powołania nowej spółki joint venture, która będzie dostarczać systemy sieciowej pamięci masowej (NAS) małym i średnim firmom oraz oddziałom lokalnym dużych przedsiębiorstw.