Logo Polskiego Radia
Trójka
migrator migrator 05.01.2008

Trójka Przekracza Granice 2!

Startujemy po raz drugi. Jednocześnie z kilku miejsc, z czterech kontynentów! W poniedziałek i wtorek Robert Kantereit i Paweł Homa zapraszają do Buenos Aires.

Z plecakami granice Polski przekroczyła czwórka podróżników: Dariusz Rosiak, Wojciech Cejowski, Tomasz Michniewicz oraz Michał Żakowski.

Dariusz Rosiak będzie poruszał się po Afryce, a swoją podróż rozpocznie od Ugandy. Odwiedzi też Angolę, Ghanę i pustynną Etiopię. Wojciech Cejrowski pojedzie do Ameryki Środkowej, do Meksyku. Stamtąd poleci do Gwatemali, a na koniec trafi na Karaiby, do Puerto Rico. W tym czasie Tomasz Michniewicz znajdzie się na drugim krańcu kuli ziemskiej. Będzie w Tajlandii, Hongkongu, Kambodży, by wreszcie schłodzić się wśród gór Nepalu. Czwarty ze śmiałków, Michał Żakowski, zacznie swoją wyprawę od niespokojnego Pakistanu. Później przemieści się na Bliski Wschód i odwiedzi Liban oraz Izrael.

Dzięki zaawansowanej technice satelitarnej i wytrwałości naszych reporterów od 7 stycznia przez cztery tygodnie będą Państwo mogli być z nami gdzieś daleko od Polski - w dżungli, na pustyni, a może wysoko w Himalajach. Na antenie Trójki będzie można usłyszeć relacje reporterów, a w Internecie zobaczyć ich zdjęcia i filmy. Tego nie można przegapić!

Więcej na stronie www.polskieradio.pl/granice

Pierwsza osada na miejscu dzisiejszego Buenos Aires została założona w 1536 roku przez hiszpańską ekspedycję poszukującą złota prowadzoną przez Pedro de Mendozę. W wyniku ataków ludności tubylczej miasto zostało opuszczone w 1541 roku, a potem założone ponownie w 1580 r. przez Juana de Garaya pod nazwą Ciudad de La Santísima Trinidad y Puerto de Santa María del Buen Ayre, czyli Miasto Przenajświętszej Trójcy i Port Maryi Panny Pomyślnego Wiatru. Było stolicą kolonii hiszpańskiej od 1617 r. Od 1776 r. stolica wicekrólestwa La Platy, a później stolica Republiki Argentyny od 1826 r. Większość mieszkańców używa języka hiszpańskiego i jest wyznania rzymskokatolickiego. Jest tu także duże środowisko polonijne.