Logo Polskiego Radia
Trójka
Katarzyna Rogowska 20.12.2019

Radiowa Trójka z wizytą w Tel Awiwie!

– Tu można łatwo zapomnieć, że jest grudzień. Ciepły piasek, ciepła woda, obok mnie plaża – mówiła Monika Suszek w dzisiejszej porannej audycji "Zapraszamy do Trójki". Z mikrofonem wybraliśmy się do Tel Awiwu, a wszystko to w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni". 
Galeria Posłuchaj
  • "Białe Miasto" pracuje dużo i bawi się dobrze! (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • W warsztacie Jacoba, czyli jak brzmi starożytny Bliski Wschód (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Tel Awiw – fabryka startupów (Do południa/Trójka)
  • Z wizytą w Betlejem i Domu Pokoju prowadzonym przez siostry elżbietanki z Polski. To tu uczą się najuboższe dzieci z Betlejem i okolic (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Matkot, czyli sport, który popularnością w Izraelu ustępuje tylko piłce nożnej (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Czytaj także

Jakie były jej pierwsze wrażenia? – Spacerujemy przez Tel Awiw, spotykamy jego mieszkańców, słyszymy, czym to miasto żyje. A ono już dawno wstało, tutaj życie toczy się bardzo szybko. Plaża to centrum, w którym można zarówno wypocząć, porozmawiać, jak i załatwić jakiś interes. To, co najbardziej charakterystyczne, to życie towarzyskie przy dźwiękach muzyki, która rozbrzmiewa wszędzie – na plażach, na placach, przy klubach możemy spotkać muzyków. W samym centrum Tel Awiwu możemy zobaczyć charakterystyczne jasne budynki i Plac Dizengoffa zbudowane w stylu Bauhaus – opisywała Monika Suszek.

Dlaczego pewna część Tel Awiwu nazywana jest Białym Miastem, widać gołym okiem. Ale skąd do Izraela przybył styl architektoniczny Bauhaus? O tym dowiecie się Państwo, słuchając naszych relacji Dlaczego pewna część Tel Awiwu nazywana jest Białym Miastem, widać gołym okiem. Ale skąd do Izraela przybył styl architektoniczny Bauhaus? O tym dowiecie się Państwo, słuchając dołączonych relacji  Foto: shutterstock.com/ChameleonsEye

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast.

– Prawdziwy telawiwczyk ma przynajmniej jednego psa. Zwierzęta są tu pełnoprawnymi obywatelami – mówi Monika Suszek – Prawdziwy telawiwczyk ma przynajmniej jednego psa. Zwierzęta są tu pełnoprawnymi obywatelami – mówiła Monika Suszek  Foto: shutterstock.com/Jose HERNANDEZ Camera 51

Relacji naszej dziennikarki prosto z Tel Awiwu można było słuchać w porannym i w popołudniowym  wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa".

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambułSplit, Miami, PołagęWilnoDelhiBudapeszt i Sri Lankę.