PolskieRadio 24
Mateusz Rekłajtis 30.12.2016

Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch drugi w Oberstdorfie

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w pierwszym konkursie 65. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Siódmy był Piotr Żyła, dwunasty Maciej Kot, szesnasty Dawid Kubacki, a osiemnasty Stefan Hula.
Kamil StochKamil Stoch PAP?EPA/Angelika Warmuth
  • 30.12.16 Magazyn Sportowy w Polskim Radiu 24: świetny start Polaków podczas pierwszego konkursu TCS

Stoch uzyskał 137 i 135 metrów, za co otrzymał łącznie 305,2 punktu. Do Krafta (139 i 134,5 m) stracił 2,8 punktu, natomiast trzeciego w klasyfikacji Austriaka Michaela Hayboecka (135 i 133 m) wyprzedził o 9 punktów.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi po raz 35. w karierze znalazł się czołowej "trójce" zawodów Pucharu Świata. Jeśli chodzi o konkursy Turnieju Czterech Skoczni – dokonał tej sztuki po raz trzeci. 4 stycznia 2013 roku był drugi w austriackim Innsbrucku, a dokładnie rok później zajął tam trzecie miejsce.

Dobrze w Niemczech zaprezentował się Żyła, który za dwa skoki po 133 m otrzymał notę 291,9 punktu, dającą mu siódme miejsce. Dwunasty Kot skoczył 129,5 i 133 m, szesnasty Dawid Kubacki 129,5 i 131 m, a osiemnasty Hula 129,0 i 128,5 m.

Więcej w Magazynie Sportowym Polskiego Radia 24.

W II części programu rozmowa z Tomaszem Jagodzińskim, dyrektorem Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Rok 2016 był szczególny dla prowadzonej przez niego placówki. W listopadzie minęło bowiem 10 lat od momentu, w którym Muzeum mieści się w Centrum Olimpijskim. W mijającym roku instytucja wzbogaciła się również o wiele nowych eksponatów.