PolskieRadio 24
Mateusz Rekłajtis 02.03.2017

Narciarskie MŚ: brązowy medal Żyły, drugie złoto Krafta w Lahti

Piotr Żyła zdobył brązowy medal w konkursie na dużej skoczni w narciarskich mistrzostwach świata w fińskim Lahti. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger. W Magazynie Sportowym w Polskim Radiu 24 o sukcesie polskiego zawodnika mówił Marek Rudziński, komentator Eurosportu.
Brązowy medalista Piotr Żyła, podczas dekoracji zwycięzców konkursu indywidualnego na skoczni dużej HS-130, w trakcie Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, 2 bm. w fińskim Lahti.Brązowy medalista Piotr Żyła, podczas dekoracji zwycięzców konkursu indywidualnego na skoczni dużej HS-130, w trakcie Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, 2 bm. w fińskim Lahti. PAP/Grzegorz Momot

Po niezbyt udanych zawodach na skoczni normalnej (19. miejsce) eksperci spekulowali, że Piotr Żyła w ogóle nie wystąpi podczas drugiego, indywidualnego konkursu. Kandydatem do zastąpienia popularnego "Wiewióra" był Jan Ziobro, który na treningach spisywał się bardzo dobrze. Ostatecznie skład polskiej ekipy na czwartkowy konkurs się nie zmienił.

– Kibice i eksperci nie liczyli na to, że właśnie Żyła zdobędzie medal. Sam stawiałem na Kamila Stocha – przyznał Marek Rudziński, zauważając jednocześnie, że 11. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zawodnik zasłużył na sukces. – Żyła wiele lat pracował na naprawdę duży sukces. Już drugie miejsce w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni było świetnym wynikiem. Wcześniej Piotrek jednak tylko raz wygrał zawody PŚ – dodawał gość PR24.

Choć pozostali nasi reprezentanci nie zdołali wywalczyć miejsca na podium, ich występ również należy zaliczyć do udanych. Na szóstej pozycji uplasował się Maciej Kot, Kamil Stoch był siódmy, a Dawid Kubacki – ósmy.

Stefan Kraft zdobył drugi złoty medal w konkursie indywidualnym w Lahti. W sobotę triumfował na mniejszym obiekcie. Niemiec Andreas Wellinger ponownie był drugi.