Logo Polskiego Radia
PolskieRadio 24
Paweł Jakubicki 18.09.2013

XVII Festiwal Nauki, czyli naukowy zawrót głowy

Ponad 800 spotkań, debaty naukowe, wykłady, gry edukacyjne, konkursy, warsztaty i pokazy. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji XVII Festiwalu Nauki. Jak podkreślają organizatorzy - brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję.
XVII Festiwal Nauki, czyli naukowy zawrót głowyMateriały promocyjne
Posłuchaj
  • 18.09.13 Maciej Geller o XVII Festiwalu Nauki

Festiwal rozpoczyna 20 września w Warszawie. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny, a nagrania będą udostępnione na stronie internetowej. Celem organizatorów jest promowanie wszystkich dziedzin nauki, która ich zdaniem jest podstawą rozwoju Polski.

- Jeśli chcemy, aby Polska była lepsza, to musi być bardziej myśląca. Nauka kształtuje myślenie. Jeśli lepiej rozumiemy co się wokół nas dzieje, to podejmujemy trafniejsze decyzje w życiu indywidualnym, rodzinnym, społecznym – w PR24 powiedział profesor Maciej Geller, dyrektor festiwalu.

Podczas festiwalu odbędzie się ponad 800 spotkań, poruszone zostaną tematy naukowe związane z życiem codziennym, ekologią, medycyną, historią, a nawet z międzynarodowymi serwisami społecznościowymi. Gość PR24 Maciej Geller podkreślał, że konieczne jest mówienie o tych dziedzinach nauki, które budzą obawy części społeczeństwa.

- W nowych dziedzinach nauki, takich jak GMO, mogą pojawiać się pewne obawy i to nic złego. Powinniśmy pytać fachowców, słuchać i analizować ich odpowiedzi. Ale bez nauki w rolnictwie, medycynie będziemy tracić. Musimy o tym rozmawiać na spokojnie i bez emocji – powiedział Gość PR24.

PR24/Anna Mikołajewska