Martin Ruszkiewicz 02.02.2014

Bundesliga: Bayern rozgromił Eintracht i utrzymał przewagę

Broniący tytułu Bayern Monachium rozgromił na własnym boisku Eintracht Frankfurt 5:0 w meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Podopieczni Josepa Guardioli utrzymali 13 punktów przewagi nad drugim Bayerem Leverkusen.
Radość piłkarzy Bayernu Monachium po zdobyciu jednej z bramek przeciwko Eintrachtowi FrankfurtRadość piłkarzy Bayernu Monachium po zdobyciu jednej z bramek przeciwko Eintrachtowi FrankfurtPAP/EPA/PETER KNEFFEL

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, bo w 12. minucie bramkarza gości silnym strzałem pokonał Mario Goetze. To był szósty w sezonie gol pomocnika reprezentacji Niemiec. Przed przerwą do bramki rywali trafił jeszcze powracający do podstawowego składu Franck Ribery. Po zmianie stron gole zdobyli Arjen Robben, Bonfim Dante i Mario Mandzukić w końcówce spotkania.

W drugim niedzielnym meczu Hertha Berlin przegrała 1:3 na własnym boisku z FC Nuernberg, które dzięki temu zwycięstwu opuściło strefę spadkową. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Adrian Ramos, który jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi, wyprzedzając o jedno trafienie m.in. Roberta Lewandowskiego.

Bayern dzięki niedzielnemu zwycięstwu wciąż ma 13 punktów przewagi nad drugim Bayerem, który w sobotę przed własną publicznością pokonał 2:1 VfB Stuttgart. W składzie gospodarzy z powodu kontuzji zabrakło Sebastiana Boenischa.

"Aptekarze" zakończyli serię trzech kolejnych porażek w Bundeslidze. Wcześniej ulegli kolejno Eintrachtowi Frankfurt, Werderowi Brema i Freiburgowi.

W innych sobotnich spotkaniach Schalke Gelsenkirchen pokonało 2:1 VfL Wolfsburg, Hoffenheim w składzie z Eugenem Polanskim (cały mecz) rozbił 3:0 Hamburger SV, a Mainz wygrał z Freiburgiem 2:0.

Z kolei w meczu w Augsburgu gospodarze poradzili sobie z nowym klubem Ludovica Obraniaka - Werderem Brema. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. 69 minut w zwycięskiej drużynie rozegrał Arkadiusz Milik, a od 68. w ekipie gości wystąpił Martin Kobylanski. Obraniak nie znalazł się w kadrze swojego nowego zespołu.

W piątek Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe zamykający tabelę Eintracht Brunszwik 2:1. Lewandowski nie poprawił dorobku strzeleckiego, ale asystował przy golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga w 31. minucie.

W meczu wziął udział także Łukasz Piszczek, który pojawił się na boisku w 84. minucie. Jakub Błaszczykowski leczy poważną kontuzję kolana.