Aneta Hołówek 21.09.2013

Primera Division: kolejne efektowne zwycięstwo FC Barcelony. Hat-trick Pedro

FC Barcelona rozbiła na wyjeździe Rayo Vallecano 4:0 w meczu 5. kolejki Primera Division. Hat-trickiem popisał się Pedro. Na listę strzelców wpisał się także Cesc Fabregas.
Piłkarze FC Barcelony cieszą się z golaPiłkarze FC Barcelony cieszą się z golaPAP/EPA/ZIPI

Piłkarze Barcelony na dwie godziny zostali samodzielnym liderem. Dogoniło ich Atletico Madryt, które wygrało w Valladolid z Realem 2:0.

Tym razem strzeleckiego dorobku nie powiększył Lionel Messi. Argentyńczyk, który w obecnym sezonie wpisał się na listę strzelców sześciokrotnie, popisał się jednak asystą przy pierwszym golu Pedro.
Pedro w spotkaniu na przedmieściach Madrytu zdobył trzy pierwsze bramki, w 33., 47. i 72. minucie gry. Czwarte trafienie dołożył Cesc Fabregas.
Mecz był wyjątkowy także z innego powodu - po raz pierwszy od pięciu lat i 316 potyczek, jak wyliczyli statystycy, to rywale częściej byli w posiadaniu piłki. Nieznacznie - 51:49 procent, ale jednak.
Rayo najlepszą okazję miało w 36. minucie. Wykonywało wtedy rzut karny, podyktowany za faul brazylijskiego obrońcy Adriano na Roberto Trashorrasie. Jedenastki nie wykorzystał jednak sam poszkodowany. Strzelił w środek bramki i jego uderzenie obronił Victor Valdes.
Kroku nie zwalnia również stołeczne Atletico, które także wygrało po raz piąty. Tym razem 2:0 w Valladolid z tamtejszym Realem. Jedno trafienie zaliczył Brazylijczyk Diego Costa i był to jego piąty gol w sezonie.
W innym sobotnim spotkaniu, w San Sebastian, miejscowy Real Sociedad bezbramkowo zremisował z Malagą. Cały mecz na ławce rezerwowych gości, którzy zajmują obecnie dziewiąte miejsce w tabeli La Liga, spędził Bartłomiej Pawłowski.