Martin Ruszkiewicz 05.01.2014

El. MŚ siatkarek: Polki szybko i pewnie odprawiły Hiszpanki

Siatkarki reprezentacji Polski w swoim drugim meczu kwalifikacji do mistrzostw świata wygrały w Łodzi z Hiszpankami 3:0. Zapraszamy do wysłuchania relacji z meczu, który obserwował dziennikarz radiowej Jedynki Rafał Bała.
Polska - SzwajcariaPolska - SzwajcariaPAP/Grzegorz Michałowski
  • Relacja Rafała Bały (PR 1) z meczu Polska Hiszpania - część 1. (Jedynka)
  • Relacja Rafała Bały (PR 1) z meczu Polska Hiszpania - część 2. (Jedynka)
  • Relacja Rafała Bały (PR 1) z meczu Polska Hiszpania - część 3. (Jedynka)
  • Relacja Rafała Bały (PR 1) z meczu Polska Hiszpania - część 4. (Jedynka)
  • Relacja Rafała Bały (PR 1) z meczu Polska Hiszpania - część 5. (Jedynka)
  • Relacja Rafała Bały (PR 1) z meczu Polska Hiszpania - część 6.(Jedynka)
  • Izabela Bełcik po meczu z Hiszpanią w eliminacjach MŚ kobiet w siatkówce (IAR)
  • Klaudia Kaczorowska po meczu z Hiszpanią w eliminacjach MŚ kobiet w siatkówce (IAR)
  • Katarzyna Gajgał-Anioł po meczu z Hiszpanią w eliminacjach MŚ kobiet w siatkówce (IAR)
  • Mariola Zenik o meczu el. MŚ Polska - Szwajcaria (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)
  • Małgorzata Glinka o meczu el. MŚ Polska - Szwajcaria (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)

Polska - Hiszpania 3:0 (25:13, 25:12, 25:18)
Na antenie radiowej Jedynki spotkanie relacjonował Rafał Bała.

Podopieczne Piotra Makowskiego były faworytkami meczu i nie zawiodły oczekiwań kibiców. Od początku dominowały na parkiecie i pewnie wygrywały kolejne sety.
W pierwszym emocje były tylko na samym początku, gdy przy prowadzeniu Hiszpanek 3:1 sędziowie wychwycili ich błąd w ustawieniu. Wynik został skorygowany na 2:2. Później grę zdominowały Polki, które wygrały partię 25:13.
Doskonale rozpoczęły też kolejną i szybko objęły prowadzenie 7:0. Przy stanie 5:0 o pierwszą przerwę poprosił trener Hiszpanek Pascual Saurin. Drugą wykorzystał, gdy jego podopieczne przegrywały różnicą dziesięciu punktów (8:18). Ostatecznie, po ataku w siatkę Milagros Collary, set zakończył się zwycięstwem Polek 25:12.
Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym rozluźnione i lekko zdekoncentrowane podopieczne Makowskiego pozwoliły rywalkom zdobyć najwięcej punktów. Dobre zagrania Polki przeplatały prostymi błędami, dzięki czemu punktowa strata Hiszpanek przez większość seta była znacznie mniejsza niż w poprzednich partiach (6:3, 16:13, 19:16, 21:18).
Zwycięstwo biało-czerwonych nie było jednak zagrożone. Spotkanie zakończył atak z lewego skrzydła Małgorzaty Glinki-Mogentale. Polki trzeciego seta wygrały 25:18, a cały mecz 3:0.
W pierwszym sobotnim spotkaniu Belgia pokonała Szwajcarię 3:0 (25:11, 25:16, 25:12). Belgijki tak jak Polki w dwóch meczach nie straciły seta. Stawką niedzielnego meczu tych drużyn będzie pierwsze miejsce w turnieju i awans do MŚ.
Łódzki turniej jest jednym z pięciu turniejów kwalifikacyjnych rozgrywanych w strefie europejskiej. Awans do finałów uzyskają zwycięzcy pięciu grup oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.
Mistrzostwa świata odbędą się na przełomie września i października we Włoszech.