Paweł Słójkowski 10.01.2014

Rajd Dakar 2014: Rafał Sonik wygrywa etap, Przygoński ósmy

Kierowca quada Rafał Sonik wygrał szósty etap rywalizacji w Rajdzie Dakar. Jakub Przygoński ukończył odcinek specjalny długości 400 km z Tucuman do Salty w Argentynie na ósmej pozycji.
Jakub Przygoński na trasie Rajdu DakarJakub Przygoński na trasie Rajdu DakarPAP/EPA/Felipe Trueba
  • Rafał Sonik po szóstym etapie Rajdu Dakar 2014 (Naczelna Redakcja Sportowa PR)

Czterystukilometrową trasę etapu z Tucuman do Salta pokonał w czasie 4 godzin, 57 minut i 43 sekund i o 54 sekundy wyprzedził Urugwajczyka, Sergio Lafuente. Trzeci na mecie piątkowego etapu zameldował się Chilijczyk Victor Gallegos Lozic, stracił do Rafała Sonika blisko 4 minuty.
Rafał Sonik po sześciu etapach awansował na drugie miejsce wśród kierowców quadów, liderem pozostaje Sergio Lafuente, do którego polski kierowca traci 21 minut i 5 sekund. Na trzecie miejsce spadł Ignacio Casale - Chilijczyk, który na szóstym etapie zajął czwarte miejsce, traci do lidera niespełna 27 minut.

Jakub Przygoński zajął na szóstym etapie ósme miejsce. Najszybciej, w 4:21.34 trasę pokonał Francuz Alain Duclos, który awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostał Hiszpan Marc Coma. W piątek miał drugi czas na odcinku, o minutę i 15 sekund gorszy od triumfatora.
W Salcie uczestnicy zawodów pozostaną dobę na biwaku, gdzie będą mogli się zregenerować przed dalszą drogą. W niedzielę motocykliści i quadowcy kończyć będą siódmy etap w Uyuni w Boliwii. (PAP)

Nieoficjalna klasyfikacja motocyklistów na szóstym etapie Tucuman - Salta (OS 400 km):