Paweł Słójkowski 08.02.2014

Bundesliga: przełamanie Lewandowskiego, fatalny debiut Obraniaka

Piłkarz Borussii Dortmund Robert Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu 20. kolejki niemieckiej ekstraklasy przeciwko Werderowi Brema. Goście wygrali 5:1, a w ekipie gospodarzy po raz pierwszy zagrał Ludovic Obraniak.
Robert Lewandowski przegrał tę walkę z obrońcą WerderuRobert Lewandowski przegrał tę walkę z obrońcą WerderuPAP/EPA/CARMEN JASPERSEN

Lewandowski rozegrał cały mecz i zdobył pierwszą i ostatnią bramkę dla BVB, w 26. i 85. minucie. Objął tym samym samodzielne prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Bundesligi z 13 trafieniami.
Dwa razy trafił także Ormianin Henrich Mchitarjan, a piąty gol był dziełem Manuela Friedricha. Łukasz Piszczek grał całe 90 minut, a trzeci z biało-czerwonych w Borussii Jakub Błaszczykowski leczy poważną kontuzję kolana
Obraniak rozegrał w ekipie gospodarzy cały mecz, a w 55. minucie na placu gry pojawił się drugi z Polaków - Martin Kobylański.
13-punktowe prowadzenie nad najlepszym z rywali - Bayerem Leverkusen - utrzymał Bayern Monachium. Bawarczycy pokonali 2:0 FC Nuernberg w 188. derbowym meczu w Norymberdze. Było to 45. z rzędu ligowe starcie bez porażki podopiecznych Katalończyka Pepa Guardioli.
Bayern ma 56 punktów, a Bayer Leverkusen 43. BVB traci do "Aptekarzy" cztery.
Eugen Polanski zagrał od pierwszej do ostatniej minuty wyjazdowego spotkania Hoffenheim z Freiburgiem (1:1). W pozostałych meczach VfL Wolfsburg ograł 3:0 FSV Mainz, a Eintracht Frankfurt takim samym wynikiem pokonał beniaminka Eintracht Brunszwik.
W jedynym piątkowym spotkaniu Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 1:0. Gospodarze, którzy wciąż liczą się w walce o pierwszą czwórkę, ponieśli trzecią z rzędu porażkę w Bundeslidze. W składzie gości zabrakło zmagającego się z kontuzją Sebastiana Boenischa.