Paweł Słójkowski 19.02.2014

Liga Mistrzów: Szczęsny wykluczony z boiska. Bayern wygrał z Arsenalem

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe Arsenal Londyn 2:0 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Czerwoną kartką w 38. minucie został ukarany Wojciech Szczęsny. W innym środowym spotkaniu Milan przegrał u siebie 0:1 z Atletico.

Rewanże 11 marca.
Broniący trofeum zespół z Bawarii przystępował do rywalizacji z "Kanonierami" w roli faworyta. Podopieczni Josepa Guardioli w imponującym stylu pokonują kolejnych rywali w Bundeslidze i mają już 16 punktów przewagi nad drugim Bayerem Leverkusen. Z drugiej strony, w poprzednim sezonie Bayern Monachium jedyne porażki w Champions League zanotował właśnie z Arsenalem i Manchesterem City.
Już na początku środowego spotkania Szczęsny popisał się wspaniałą interwencją po strzale Toniego Krossa. Jednak w ósmej minucie Mesut Oezil został sfaulowany w polu karnym przez Jerome'a Boatanga. Sam poszkodowany fatalnie egzekwował rzut karny, strzelając w środek bramki. Manuel Neuer choć rzucił się w swoją lewą stronę, zdołał odbić piłkę ręką.
Podobne kontrowersje były przy rzucie karnym pod drugiej stronie boiska. Szczęsny wyszedł do piłki wrzuconej miękko w pole karne i spowodował upadek Arjena Robbena. Włoski arbiter Nicola Rizzoli oprócz podyktowania "jedenastki" ukarał polskiego bramkarza czerwoną kartką w 38. minucie spotkania. Zmienił go Łukasz Fabiański, który podobnie jak jego klubowy kolega został powołany przez Adama Nawałkę do reprezentacji Polski na towarzyskie spotkanie ze Szkocją (5 marca). Karnego przestrzelił David Alaba.
Były bramkarz Legii po przerwie obronił strzał z dystansu Robbena, ale w 54. minucie był bezradny przy precyzyjnym uderzeniu Krossa z okolic linii pola karnego. Kilka minut później Fabiański ponownie nie dał się zaskoczyć przy sprytnym uderzeniu Robbena.
Gospodarzy dobił jednak wprowadzony po przerwie Thomas Mueller. Pomocnik reprezentacji Niemiec wbiegł w pole karne i głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Philippa Lahma. W doliczonym czasie gry Kross trafił w słupek. Grający w osłabieniu jednego zawodnika Arsenal nie potrafił nawiązać walki z niemieckim zespołem.
Arsenal przegrywając 0:2 na własnym boisku przed rewanżem w Monachium jest w bardzo trudnej sytuacji.
W drugim środowym spotkaniu 1/8 finału LM AC Milan przegrał z Atletico 0:1. W pierwszych minutach przewagę mieli prowadzeni przez Diego Simeone goście. Jednak wraz z upływem czasu do głosu dochodził zespół prowadzony przez Clarence'a Seedorfa. W 13. minucie bliski pokonania bramkarza gości był Kaka, ale trafił w poprzeczkę. Pięć minut później jeszcze lepszą okazję miał Andrea Poli, ale bramkarz hiszpańskiego zespołu Thibaut Courtois z największym trudem odbił piłkę, która uderzyła w słupek.
W drugiej części spotkania Milan nadal przeważał, ale próby Mario Balotellego i Kaki były nieskuteczne. To się zemściło, ponieważ w 83. minucie niepilnowany w polu karnym Diego Costa uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał Christiana Abbiatiego. Dzięki temu trafieniu ekipa z Madrytu przed rewanżem na własnym boisku jest w korzystnej sytuacji.
We wtorek Barcelona pokonała na wyjeździe Manchester City 2:0, a Bayer Leverkusen uległ u siebie Paris Saint Germain 0:4.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Arsenal Londyn - Bayern Monachium 0:2 (0:0)