Marcin Nowak 23.02.2014

Serie A: Juventus górą w derbach Turynu

Broniący tytułu i prowadzący we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej Juventus pokonał w niedzielę u siebie Torino 1:0 w 25. kolejce.

W derbach Turynu całe spotkanie w przegranym zespole rozegrał Kamil Glik. "Stara Dama" zanotowała 17. ligowy mecz bez porażki.
Trzy punkty w starciu z lokalnym rywalem zapewnił Juventusowi w 30. minucie Carlos Tevez. Argentyńczyk zanotował 14. w sezonie trafienie w Serie A i zrównał się tym samym z prowadzącym w klasyfikacji strzelców Giuseppe Rossim z Fiorentiny.
Torino nie wygrało derbów Turynu od 1995 roku. Niedzielna porażka sprawiła, że zespół, którego kapitanem jest Glik, powołany przez Adama Nawałkę do reprezentacji na towarzyski mecz ze Szkocją 5 marca w Warszawie, spadł z siódmego na ósme miejsce w tabeli.
Juventus zanotował drugie z rzędu i 21. w sezonie zwycięstwo. Ostatni raz schodził z boiska pokonany 20 października 2013 roku, kiedy uległ 2:4 Fiorentinie na wyjeździe. W 25 spotkaniach zgromadził 66 punktów, o dziewięć więcej niż Roma, która w sobotę, z Łukaszem Skorupskim na ławce rezerwowych, wygrała z Bologną 1:0 na jej boisku.
Drugi z rzędu mecz w Serie A wygrał także AC Milan. Zespół z Mediolanu pokonał w niedzielę na wyjeździe Sampdorię Genua 2:0, po golach Marokańczyka Adela Taarabta i Francuza Adila Ramiego. W ekipie pokonanych w pierwszej połowie występował Paweł Wszołek, zaś Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Milan utrzymał dziewiątą pozycję w tabeli, Sampdoria z kolei spadła z 12. na 13.
W zremisowanym u siebie 1:1 meczu z Atalantą Bergamo w barwach Udinese nie wystąpił Piotr Zieliński. Oglądał zmagania kolegów z ławki rezerwowych. W kadrze Chievo Werona zabrakło natomiast miejsca dla Tomasza Kupisza. Jego zespół, choć od 42. minuty grał w osłabieniu, pokonał na własnym boisku Catanię 2:0.
W poniedziałek Fiorentina, której zawodnikiem jest Rafał Wolski, zmierzy się na wyjeździe z Parmą. Tego samego dnia trzecie w Serie A Napoli podejmie Genoę.