Artur Jaryczewski 09.03.2014

Puchar Polski siatkarek: niespodzianki brak. Chemik w finale

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski siatkarek Chemik Police pokonał w Ostrowcu Świętokrzyskim Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:14, 24:26, 16:25, 25:18, 15:6).
Statuetka dla najlepszej zawodniczki meczu powędrowała w ręce Mai OgnjenovicStatuetka dla najlepszej zawodniczki meczu powędrowała w ręce Mai OgnjenovicZorro2212/Wikimedia Commons

Siatkarki Chemika szybko uzyskały zdecydowane prowadzenie w pierwszym secie i z upływem czasu utrzymały przewagę do końca. Bielszczanki nie mogły powstrzymać ataków rywalek z Polic. W Chemiku świetnie grała Małgorzata Glinka-Mogentale i Maja Ognjenovic.

W drugiej partii siatkarki Aluprofu zaskoczyły uważną grą i prowadzeniem 8:3. Rywalki odrobiły straty, do końca trwała jednak wyrównana walka punkt za punkt. Przy ostatnich piłkach lepszą koncentrację wykazały bielszczanki, które zasłużenie wygrały seta. Dobrze wypadły Heike Beier i Danjela Nikic.

W trzecim secie sympatia widzów była za siatkarkami z Bielska, które od stanu 8:8 doprowadziły do przewagi 18:8, wykorzystując całkowity zastój w grze Chemika, okres błędów i nieudanych akcji. Nic dziwnego, że uradowane zawodniczki Aluprofu, niesione dopingiem widowni, przekonywująco zakończyły tę partię. Świetna w ataku była Beier, bielszczanki górowały nad rywalkami z Polic udanym blokiem, dobrym przyjęciem piłki i skutecznymi atakami.

Sytuacja zmieniła się w kolejnym secie, w którym od początku do końca z przewagą kilku punktów prowadził Chemik i zwyciężył. Wszystkie siatkarki z Polic zagrały na swym ligowym poziomie, ustrzegły się błędów.

W decydującej rozgrywce, doświadczenie oraz lepsza koncentracja siatkarek Chemika zadecydowały o wygraniu spotkania. Był to okres skutecznych bloków zespołu z Polic i dobrej postawy Mai Ognjenovic.

Chemik Police - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:14, 24:26, 16:25, 25:18, 15:6)

Chemik - Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Bjelica, Katarzyna Mróz, Maja Ognjenovic - Agata Sawicka (libero) - Izabela Kowalińska, Lucie Muhisteinova, Aleksandra Krzos
Aluprof - Danijela Nikic, Helena Horka, Małgorzata Lis, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Heike Beier, Dorota Wilk - Mariola Wojtowicz (libero) - Marta Szymańska, Sylwia Pelc.

Sędziowie: Jacek Litwin (Kraków) i Szymon Pindral (Kielce). Widzów 2000. Najlepsza zawodniczka - Maja Ognjenovic (Chemik).