Marcin Nowak 02.04.2014

Liga Mistrzów: Real Madryt - Borussia Dortmund. Demolka na Santiago Bernabeu

Real Madryt pokonał u siebie Borussię Dortmund 3:0 (2:0) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż 8 kwietnia w Niemczech.
  • Ewa Wysocka (PR Barcelona) - Real Madryt pokonał Borussię Dortmund (IAR)
  • Wojciech Szymański (PR Berlin) - Borussia Dortmund przegrała z Realem Madryt (IAR)

Borussia Dortmund, bez pauzującego za kartki Roberta Lewandowskiego, uległa w Madrycie Realowi 0:3 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Spotkania nie dokończył kontuzjowany Cristiano Ronaldo. Piłkarze Paris Saint Germain pokonali u siebie Chelsea 3:1.

W drugim środowym meczu 1/4 finału LM zespół Paris Saint Germain grał z Chelsea Londyn
Rywalizację Realu i BVB w ćwierćfinale LM okrzyknięto rewanżem za ubiegłoroczny półfinał, gdy niemiecki zespół niespodziewanie wyeliminował "Królewskich" (4:1, 0:2). Wówczas w pierwszym spotkaniu Lewandowski strzelił aż cztery gole.
Tym razem polski napastnik pauzował za nadmiar żółtych kartek, a urazy leczą Jakub Błaszczykowski, Sven Bender, Ilkay Guendogan, Marcel Schmelzer i Neven Subotic.
Pod nieobecność Lewandowskiego i Błaszczykowskiego, z reprezentantów Polski wystąpił tylko Łukasz Piszczek, zmieniony zresztą w 67. minucie przez Juliana Schiebera.

Łukasz
Łukasz Piszczek podczas meczu z Realem Madryt, fot. EPA/PACO CAMPOS

Real też przystąpił do meczu poważnie osłabiony. Kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania okazało się, że nie zagra Angel Di Maria (problemy żołądkowe), prezentujący ostatnio znakomitą formę. Ponadto z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Marcelo, Jese Rodriguez, Alvaro Arbeloa i Sami Khedira.
Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie prawy obrońca Daniel Carvajal podał do Garetha Bale'a, a Walijczyk sprytnym strzałem pokonał golkipera BVB.
Real poszedł za ciosem i w 27. minucie prowadził już 2:0. Tym razem precyzyjnym strzałem z 16 metrów popisał się Isco, zastępujący w podstawowym składzie Di Marię.
W Borussii widać było absencję Lewandowskiego - goście czasami konstruowali ciekawe akcje, ale brakowało wykończenia.
Po przerwie wicemistrzowie Niemiec stracili kolejną bramkę. Tym razem po podaniu Luki Modrica w dogodnej sytuacji znalazł się Ronaldo i ustalił wynik spotkania, przy okazji strzelając swojego 14. gola w obecnym sezonie elitarnych rozgrywek.

Cristiano
Cristiano Ronaldo cieszy się z gola zdobytego w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund

Dzięki temu Portugalczyk, który wystąpił po raz setny w Champions League, wyrównał rekord Lionela Messiego z sezonu 2011/12 pod względem liczby goli zdobytych w jednej edycji LM.
Znacznie gorsza dla Ronaldo okazała się 80. minuta, gdy z powodu kontuzji prawego kolana musiał opuścić boisko. Portugalczyk już od kilkunastu dni narzekał na kłopoty zdrowotne.
Wynik do końca nie uległ zmianie, choć oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji. W Realu zmarnowali je m.in. Karim Benzema i Bale, a w Borussii Henrich Mchitarjan, którego strzał z bliska zablokował Pepe.
Drużyna Juergena Kloppa może pocieszać się, że w rewanżu wróci do składu Lewandowski, ale w środę straciła kolejnego piłkarza. W Dortmundzie zabraknie pauzującego za kartki kapitana Sebastiana Kehla.
Rewanżowe mecze - w Dortmundzie i Londynie - zaplanowano na 8 kwietnia. Dzień później odbędą się drugie spotkania w rywalizacji Atletico Madryt z Barceloną oraz Bayernu Monachium z Manchesterem United. We wtorek na Camp Nou i na Old Trafford padły wyniki remisowe 1:1.

Liga Mistrzów: Cristiano Ronaldo wyrównał rekord Messiego

Real Madryt - Borussia Dortmund 3:0 (2:0).