Marcin Nowak 11.05.2014

Serie A: gol Wszołka, spadek Livorno, Catanii i Bologny

Paweł Wszołek zdobył swoją pierwszą bramkę dla Sampdorii Genua w meczu 37. kolejki włoskiej ekstraklasy, ale jego zespół przegrał 2:5 przed własną publicznością z Napoli. Z Serie A żegnają się Livorno, Catania i Bologna.

Gol Wszołka padł w 88. minucie przy stanie 1:5. Polak wszedł na boisko osiem minut wcześniej z ławki rezerwowych. Cały mecz oglądał z niej jego kolega z drużyny Bartosz Salamon.
Sampdoria zajmuje przed ostatnią kolejką 12. miejsce w tabeli, z dorobkiem 44 punktów. Nie ma już szans na wyższą lokatę.
Jedyną bramkę dla Fiorentiny w meczu w Livorno zdobył w 57. minucie Kolumbijczyk Juan Cuadrado. Taki rezultat oznacza, że gospodarze nie mają już szans na utrzymanie, natomiast "Viola", której piłkarzem jest Rafał Wolski (poza kadrą) zapewniła sobie czwarte miejsce w tabeli i zagra w przyszłym sezonie w Lidze Europejskiej.
Wiadomo już, że stawkę spadkowiczów uzupełni Catania i Bologna, które w niedzielę zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku. Na stadionie tych drugich lepsi byli goście (2:1), ale to nie pozwoliło im przedłużyć szans na utrzymanie.
Lider klasyfikacji strzelców Ciro Immobile z Torino powiększył swój dorobek strzelecki do 22 goli w spotkaniu z Parmą (1:1). Jednak zobaczył w tym spotkaniu dwie żółte kartki i w 72. minucie musiał opuścić boisko. Kapitanem turyńczyków był jak zwykle Kamil Glik - rozegrał cały mecz, a w 70. minucie został ukarany żółtą kartką.
We wcześniejszym spotkaniu AC Milan niespodziewanie uległ na wyjeździe Atalancie Bergamo 1:2. W spotkaniu doszło do podobnego incydentu, jak niedawno w lidze hiszpańskiej - jeden z kibiców rzucił bananem w stronę ciemnoskórego piłkarza gości. "Rossoneri", którzy już kiedyś zeszli z boiska po rasistowskim zachowaniu na trybunach, tym razem nie zareagowali tak zdecydowanie i kontynuowali grę.
Awans do Serie A zapewniła sobie już ekipa Palermo, która do ekstraklasy wróci po rocznej nieobecności.