Paweł Słójkowski 07.06.2014

Brazylia 2014: wielka strata Niemców. Reus nie zagra na mundialu

Reprezentacja Niemiec będzie musiała radzić sobie na zbliżających się mistrzostwach świata w Brazylii bez Marco Reusa. Gwiazdor Borussii Dortmund doznał kontuzji kostki podczas meczu towarzyskiego z Armenią.
Marco Reus został wykluczony z gry na mistrzostwach świata w BrazyliiMarco Reus został wykluczony z gry na mistrzostwach świata w BrazyliiPAP/EPA/THOMAS EISENHUTH

Reprezentacja Niemiec pokonała Armenię 6-1 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Mainz.

Pod koniec pierwszej połowy 25-letni ofensywny pomocnik został sfaulowany przez jednego ze swoich rywali. Zawodnik kadry Niemiec upadł na murawę i skręcił kostkę, zwijając się z bólu. Uraz wyglądał groźnie, a jeszcze przed końcem pierwszej połowy Reusa zastąpił Lukas Podolski.

Gole dla zespołu Joachima Loewa strzelili Andre Schuerrle, Lukas Podolski, Benedikt Hoewedes, Miroslav Klose, a dwa razy do siatki trafił Mario Goetze. Dla Ormian gola z rzutu karnego zdobył Henrikh Mkhitaryan.

Pierwsze informacje mediów donosiły, że kontuzja jest na tyle poważna, że wyklucza jego występ na mistrzostwach świata. Niestety, te nieoficjalne informacje zostały potwierdzone w sobotnie popołudnie.

To kolejna gwiazda, która wypada z mistrzostw świata w Brazylii. Wcześniej kontuzji dostali m.in. Franck Ribery, Thiago Alcantara czy Radamel Falcao. Reusa w kadrze Niemiec zastąpi Shkodran Mustafi.

Reus, który miał bardzo udany sezon w Borussii Dortmund, jest jednym z kluczowych zawodników kadry Loewa. Niemcy są uważani za jednych z faworytów turnieju, który rozpoczną od meczu z Portugalią 16 czerwca w Salvador. Ich rywalami w grupie G będą ponadto Ghana i USA.

Źródło: SNTV/x-news