Paweł Słójkowski 03.08.2014

Ekstraklasa: Lech Poznań - Wisła Kraków. Niespodziewana wpadka "Kolejorza"

W ostatnim niedzielnym meczu 3. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na własnym boisku z Wisłą Kraków 2:3 (0:2).
Łukasz Garguła  z Wisły Kraków przyjmuje gratulacje od partnerów z drużyny po strzeleniu drugiej bramki miejscowemu Lechowi w meczu T-Mobile Ekstraklasy, rozegranym w PoznaniuŁukasz Garguła z Wisły Kraków przyjmuje gratulacje od partnerów z drużyny po strzeleniu drugiej bramki miejscowemu Lechowi w meczu T-Mobile Ekstraklasy, rozegranym w PoznaniuPAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Kapitan Wisły Arkadiusz Głowacki był zadowolony z wygranej, choć miał zastrzeżenia do gry swojego zespołu (IAR)
  • Szymon Pawłowski z Lecha przyznał, ze pierwsza połowa w wykonaniu jego drużyny była bardzo słaba (IAR)

Wisła przystąpiła do meczu w Poznaniu po niezadowalającym remisie u siebie z Piastem Gliwice. Na dodatek goście mieli serię porażek z Lechem na jego stadionie.
Początek spotkania zapowiadał łatwe zwycięstwo miejscowych. W pięciu minutach stworzyli dwukrotnie zagrożenie pod bramką Michała Buchalika, a Łukasz Teodorczyk zmarnował okazję do zdobycia gola.
Im dłużej trwał mecz, tym Wisła coraz częściej podchodziła pod pole karne Lecha. Łukasz Garguła z dużą łatwością, przy biernej postawie obrońców, strzelił dwie bramki. Wynik 0:2 po pierwszych 45 minutach to był najniższy wymiar kary. Sam Paweł Brożek nie wykorzystał dwóch znakomitych sytuacji.
Na fatalną grę gospodarzy zareagowały trybuny - były wyzwiska i sporo gwizdów. Dwie zmiany, których dokonał w składzie trener Lecha Mariusz Rumak ożywiły grę. W 59. minucie po dyskusyjnym faulu bramkarza Wisły - Wołąkiewicz wykorzystał rzut karny.
Lech miał kolejne sytuacje, ale również i Brożek, który po raz trzeci fatalnie spudłował w pojedynku z bramkarzem gospodarzy Jasminem Buricem.
Gdy w 83. minucie szkocki obrońca Barry Douglas wyrównał pięknym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów, wydawało się, że Lech w końcówce pokona gości. Stało się inaczej. Wprowadzony za Brożka Wilde Guerrier ograł bez trudu Wołąkiewicza i przypieczętował zwycięstwo Wisły.

Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Łukasz Garguła (17), 0:2 Łukasz Garguła (28), 1:2 Hubert Wołąkiewicz (59-karny), 2:2 Barry Douglas (83-wolny), 2:3 Wilde-Donald Guerrier (87).
Żółta kartka - Lech Poznań: Maciej Wilusz. Wisła Kraków: Łukasz Burliga, Alan Uryga.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 16 264.
Lech Poznań: Jasmin Buric - Hubert Wołąkiewicz, Paulus Arajuuri (68. Marcin Kamiński), Maciej Wilusz, Barry Douglas - Łukasz Trałka, Darko Jevtic - Gergo Lovrencsics (46. Szymon Pawłowski), Kasper Hamalainen, Łukasz Teodorczyk (46. Dawid Kownacki), Muhamed Keita.
Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok - Alan Uryga, Rafał Boguski - Łukasz Garguła, Semir Stilic (90+3. Tomasz Zając), Paweł Brożek (77. Wilde-Donald Guerrier), Maciej Jankowski.

Wyniki meczów 3. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2014-08-01:
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (1:1)
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 2:1 (0:1)
2014-08-02:
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2:2 (1:1)
2014-08-03:
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 3:0 (0:0)
Pozostałe mecze kolejki

2014-08-04:
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów  (18.00)

16. Ruch Chorzów               3 0 0 3 1-70 -6

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze