Paweł Słójkowski 04.08.2014

Ekstraklasa: Górnik Łęczna - GKS Bełchatów. Emocjonujące starcie beniaminków

W ostatnim meczu 3. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Górnik Łęczna zremisował na własnym boisku z zespołem GKS-u Bełchatów 1:1 (1:1).
Bramkarz PGE GKS Bełchatów Arkadiusz Malarz w akcji podczas meczu polskiej Ekstraklasy piłkarskiej z Górnikiem ŁęcznaBramkarz PGE GKS Bełchatów Arkadiusz Malarz w akcji podczas meczu polskiej Ekstraklasy piłkarskiej z Górnikiem ŁęcznaPAP/Wojciech Pacewicz
  • Kamil Kiereś (trener GKS Bełchatów) po meczu z Górnikiem Łęczna (IAR)
  • Jurij Szatałow (trener Górnika Łęczna) po meczu z GKS Bełchatów (IAR)

Spotkanie dwóch niepokonanych beniaminków znacznie lepiej rozpoczęli bełchatowianie, którzy już w siódmej minucie, po ładnej zespołowej kombinacji uzyskali prowadzenie po strzale pozostawionego bez opieki Michała Maka. Gospodarze mogli szybko wyrównać, ale po silnym uderzeniu Tomasza Nowaka z 20 metrów piłka nieznacznie minęła górny róg bramki Arkadiusza Malarza.
Cztery minuty później z drugiej strony podobnym, też niecelnym, uderzeniem z dystansu popisał się Patryk Rachwał. Po początkowym okresie gry, kiedy przewagę miała drużyna z Bełchatowa, końcowy kwadrans pierwszej połowy należał już do gospodarzy, którzy najlepsze, niewykorzystane okazje mieli w 39. (Fedor Cernych obok słupka) oraz w 44. minucie, kiedy nad poprzeczką główkował Przemysław Kaźmierczak. Wyrównanie padło po składnej akcji gospodarzy z lewej strony w 40. min., gdy nadbiegający Łukasz Mierzejewski ubiegł Arkadiusza Malarza i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.
Po zmianie stron górnicy usilnie dążyli do zdobycia zwycięskiego gola, wyraźnie nadając ton grze. Bełchatowianie mieli jednak dobrze zorganizowaną defensywę i przeprowadzali bardzo groźne kontrataki. Po jednym z nich Silvio Rodic desperackim wybiegiem zażegnał zagrożenie, wyjmując piłkę sprzed nogi Mateusza Mąka. W 90. minucie łęcznianie mieli doskonałą sytuację do zdobycia gola, ale po dokładnym dośrodkowaniu Sebastiana Szałachowskiego nieznacznie niecelnie główkował Shpetim Hasani. Mecz mógł się podobać, bo obydwa zespoły wykazały dobrą organizację gry i ogromną waleczność.

Źródło: T-Mobile/x-news

Po meczu Górnik Łęczna - PGE GKS (1:1) powiedzieli:

Kamil Kiereś (trener PGE GKS Bełchatów): W perspektywie dwóch zwycięstw chcieliśmy także tutaj wygrać, ale tylko przez pół godziny realizowaliśmy to, co sobie założyliśmy. Po trzech kolejkach mamy siedem punktów i ten remis musimy uszanować. Bartek Ślusarski będzie teraz pauzował, ale mamy przygotowaną inną opcję.
Jurij Szatałow (trener Górnika Łęczna): Z Bełchatowem znamy się jak łyse konie i trudno się wzajemnie zaskoczyć. Kiedy dwie drużyny toczą wyrównaną walkę stwarzając sobie sytuacje do strzelenia bramek, to pozostaje niedosyt, ale trzeba szanować każdy punkt. O prawdziwej wartości naszych nowych graczy Cernycha i Hasaniego więcej będzie można powiedzieć po kilku spotkaniach.

Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:1).
Bramki:
0:1 Michał Mak (7), 1:1 Łukasz Mierzejewski (40).
Żółta kartka -
Górnik Łęczna: Fiodor Cernych, Lukas Bielak. PGE GKS Bełchatów: Patryk Rachwał. Czerwona kartka - PGE GKS Bełchatów: Bartosz Ślusarski (90-za uderzenie rywala).
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 4 053.
Górnik Łęczna:
Silvio Rodic - Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Tomislav Bozic, Patrik Mraz - Grzegorz Bonin (81. Sebastian Szałachowski), Lukas Bielak (86. Veljko Nikitovic), Przemysław Kaźmierczak, Tomasz Nowak, Miroslav Bożok - Fiodor Cernych (77. Shpetim Hasani).
PGE GKS Bełchatów:
Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Alexis Norambuena - Mateusz Mak (83. Adam Mójta), Patryk Rachwał (78. Szymon Sawala), Grzegorz Baran, Kamil Poźniak (67. Pawel Komolov), Michał Mak - Bartosz Ślusarski.

Wyniki meczów 3. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2014-08-01:
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (1:1)
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 2:1 (0:1)
2014-08-02:
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2:2 (1:1)
2014-08-03:
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 3:0 (0:0)
Lech Poznań - Wisła Kraków 2:3 (0:2)
2014-08-04:
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:1)
Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Ruch Chorzów               3 0 0 3 1-70 -6

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze