Bartosz Orłowski 09.10.2014

El. Euro 2016: Anglicy na piątkę, mistrzowie Europy polegli na Słowacji [MULTIRELACJA]

W czwartek rozegrano drugą kolejkę eliminacji Euro 2016 w grupach C, E i G. Mistrzowie Europy - Hiszpanie sensacyjnie przegrali na wyjeździe ze Słowacją 1:2, a Anglicy zgodnie z planem rozbili San Marino. Mecz Polska - Niemcy w sobotę.
Piłkarzy reprezentacji Anglii czeka dziś łatwe zadaniePiłkarzy reprezentacji Anglii czeka dziś łatwe zadaniePAP/EPA

Szwecja - Rosja 1:1 - KONIEC

22.48 - KONIEC! Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór z Eliminacjami Euro 2016 i zapraszamy na kolejne RELACJE i MULTIRELACJE na stronach polskieradio.pl. Najbliższa już jutro. Informacją dnia jest porażka mistrzów Europy Hiszpanów na Słowacji

22.38 - Zakończyły się wszystkie mecze. Jak widać niespodzianek nie brakuje

22.37 - Rzutem na taśmę wygrywa też Macedonia, która w ostatniej chwili strzela bramkę Luksemburgowi i jest 3:2

22.35 - Koniec meczu w Żylinie. Slowacja pokonuje Hiszpanię 2:1!

22.35 - W doliczonym czasie gry Ukraińcy dobijają Białorusinów. 0:2

22.31 - To może być dobry pomysł. Z Freundem na igrzyskach dwa razy wygrał

22.28 - A jednak! Słowacja ponownie na prowadzeniu. Bohaterem Słowaków Miroslav Stoch i jest 2:1

22.26 - Cieszy się też Ukraina. Prowadzi na Białorusi po samobójczej bramce Martynowicza. Ukraina - Białoruś 0:1

22.23 - Hiszpania dopięła swego! Fatalny błąd w obronie Skrtela, Alcacer stanął oko w oko z bramkarzem i z pięciu metrów trafił do siatki. Jest 83. minuta meczu

22.21 - Słowenia prowadzi ze Szwajcarią!

22.19 - Anglicy rozwiązali worek z bramkami. Po raz kolejny Rooney i 5:0

22.18 - Na kwadrans przed końcem prowadzenie z Estonią obejmują Litwini

22.13 - Czwarta bramka też w meczu Anglia - San Marino, ale wszystkie dla gospodarzy. Tym razem w protokole meczowym zapisuje się Townsend. Piękny strzał ze skraju pola karnego

22.11 - No to się doczekaliśmy. Dość niespodziewanie najwięcej bramek obserwujemy na razie w meczu Macedonia - Luksemburg. Przed chwilą gospodarze wyrównali na 2:2

22.09 - Od dłuższej chwili na żadnym stadionie nie obserwujemy bramki

21.56 - Hiszpanie wyraźnie przycisnęli, ale efektów bramkowych brak

21.54 - A teraz Anglicy na 3:0 - Danny Welbeck

21.52 - Zaczynamy strzelanie po przerwie: Mołdawia - Austria 1:2, Szwecja - Rosja 1:1

21.51 - Fabregas bliski wyrównania, ale tylko rzut rożny

21.46 - Zaczynamy drugie połowy

21.44 - Wayne Rooney coraz bliżej rekordu strzeleckiego w reprezentacji Anglii

21.34 - Zakończyły się pierwsze połowy spotkań. Na razie niespodzianki na Słowacji i w Macedonii

21.30 - I kolejny gol do szatni, ale teraz to już sensacja. Macedonia przegrywa z Luksemburgiem 1:2

21.29 - Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższają Anglicy. Z rzutu karnego trafia Rooney. Anglia - San Marino 2:0

21.25 - Zmiana wyniku w Macedonii. Luksemburg doprowadził do remisu

21.23 - Gra Hiszpanów na mundialu nie była dziełem przypadku. Strasznie męczą się ze Słowacją

21.18 - W taki sposób Jagielka otworzył wynik w meczu z San Marino

21.13 - Austriacy już nie prowadzą. Bramkę wyrównującą zdobył w 28 minucie Dedov. Mołdawia - Austria 1:1

21.12 - Casillas broni strzał z dystansu. Słowakom 1:0 to mało?

21.10 - Późno bo późno, ale Anglicy rozpoczynają strzelanie. Na 1:0 uderzył Jagielka. O meczu przyjaźni nie ma więc mowy

21.07 - Prowadzi też Macedonia z Luksemburgiem. Na listę strzelców wpisuje się Trajkovski

21.05 - Prawda, że takiemu bramkarzowi to nie przystoi?

21.03 - GOL dla Słowacji! Teraz Casillas zachował się fatalnie. Z rzutu wolnego z 30 metrów strzelił Juraj Kucka , piłka szła w środek bramki, ale bramkarz Realu Madryt skapitulował. W 18 minucie nasi południowi sąsiedzi prowadzą z Hiszpanią 1:0

21.01 - Szwedzi mogli momentalnie odpowiedzieć, ale karnego nie wykorzystał Sebastian Larsson

20.59 - Bramkę dla Austrii zdobył oczywiście Alaba , a dla Rosji Kokorin

20.57 - Mamy pierwsze bramki! Rosjanie prowadzą w Szwecji, a Austriacy w Mołdawii

20.56 - Casillas w nieprawdopodobny sposób broni strzał Roberta Maka! To była 100% sytuacja

20.53 - Szwedzi muszą sobie radzić bez Zlatana

20.50 - Anglicy zaniepokojeni. Po czterech minutach jeszcze nie prowadzą

20.48 - Rozpoczęły się już mecze na wszystkich dziewięciu stadionach

20.37 - GRUPA G: Liechtenstein - Czarnogóra. Piłkarze z maleńkiego księstwa raczej nie będą w stanie przeciwstawić się drużynie, która w poprzednich eliminacjach do mundialu sprawiła kłopoty biało-czerwonym

GRUPA G: Mołdawia - Austria. Gospodarze to kolejny rywal Polaków z poprzednich eliminacji. O tym, że są groźni u siebie pokazali właśnie w meczu z Polską. Czy przestraszą się ich Austriacy?
GRUPA G: Szwecja - Rosja. Hit czwartkowych spotkań. Mecz drużyn, które przynajmniej w teorii powinny walczyć o zwycięstwo w grupie. Czy ktoś przed meczem odważy się wytypować rozstrzygnięcie?

20.35 - GRUPA E: Anglia - San Marino. Tu pytanie nie brzmi: kto, a ile?
GRUPA E: Litwa - Estonia. O Litwinach trudno coś powiedzieć. W pierwszej kolejce grali ze słabiutkim San Marino na wyjeździe i skromnie wygrali 2:0. Estończycy eliminację zaczęli od trzech punktów ze Słowenią u siebie (1:0) i z pewnością będą chcieli pójść za ciosem
GRUPA E: Słowenia - Szwajcaria. Mecz drużyn z zerowym dorobkiem punktowym. Kto zdobędzie je jako pierwszy? A może drużyny podzielą się zdobyczą?

20.32 - GRUPA C: Białoruś - Ukraina. Mecz sąsiadów, którzy powalczą o pierwsze grupowe zwycięstwo. W pierwszej kolejce Białorusini sensacyjnie zremisowali w Luksemburg, a Ukraińcy przegrali u siebie ze Słowacją 0:1.

GRUPA C: Słowacja - Hiszpania. Chociaż tym razem Słowacy zagrają u siebie to powinno być im o wiele trudniej o punkty, niż miesiąc temu. Ich rywalem będą aktualni mistrzowie europy, którzy o nieudanym mundialu też już chyba zapomnieli. W pierwszej kolejce Hiszpanie rozbili Macedonię 5:1.

GRUPA C: Macedonia - Luksemburg. Macedończycy pocieszenia będą szukać w starciu u siebie z Luksemburgiem, ale jak pokazał ich mecz z Białorusią, gości nie można lekceważyć.