Aneta Hołówek 08.11.2014

PlusLiga: Niesamowita seria Lotosu Trefl. Anastasi rządzi w lidze

W pierwszym meczu 8. kolejki siatkarskiej Plusligi BBTS Bielsko-Biała przegrał z Lotosem Treflem Gdańsk 1:3 (25:20, 19:25, 14:25, 22:25). Lotos ma 23 punkty i jest liderem. BBTS zajmuje 11. miejsce z pięcioma punktami.
W akcji Murphy Troy (P) z Lotosu Trefla Gdańsk w meczu ekstraklasy siatkarzy z  BBTS w Bielsku-BiałejW akcji Murphy Troy (P) z Lotosu Trefla Gdańsk w meczu ekstraklasy siatkarzy z BBTS w Bielsku-Białej PAP/Andrzej Grygiel

Andrea Anastasi, były trener reprezentacji Polski, w meczu z BBTS-em ponownie postawił na nominalnie pierwszą szóstkę z trójką obcokrajowców. Tym razem jednak to Polacy byli bohaterami widowiska. 21 punktów zdobył Mateusz Mika, ktory został najlepszym graczem meczu. Mistrz świata atakował ze skutecznością 53 procent, dokładając trzy punktowe bloki i jedną punktową zagrywkę.

Kolejkę 21. oczek dołożyli środkowi - Bartosz Gawryszewski i Wojciech Grzyb. Obaj atakowali ze skutecznością około 60 procent, odpowiednio sześć i cztery razy zatrzymując też ataki rywali. Blok był elementem, w którym LOTOS Trefl zdeklasował BBTS. Żółto-czarni zapunktowali nim aż 20 razy przy siedmiu blokach rywali. Gdańszczanie skuteczniej wyprowadzali ataki, mimo iż lepiej przyjmowali gospodarze. Podopieczni Anastasiego otrzymali też 27 punktów po błędach rywali, sami oddali przeciwnikom 21.
LOTOS Trefl w całym meczu miał jeden przestój. W pierwszym secie przy prowadzeniu gdańszczan 12:10 najpierw serwis popsuł Sebastian Schwarz, a później w pole zagrywki powędrował Kamil Kwasowski. Przyjmujący BBTS-u ustrzelił gdańszczan w przyjęciu, przez co jego zespół na przerwę techniczną zszedł prowadząc 16:12. Pierwszego seta przyjezdnym nie udało się już uratować, ale w kolejnych partiach kontrowali grę.

BBTS Bielsko-Biała - LOTOS Trefl Gdańsk 1:3 (25:20, 19:25, 14:25, 22:25)
BBTS: Polański (8 punktów), Ferens (14), Neroj (5), Gonzalez (8), Sobala (5), Kwasowski (11), Dębiec (libero) oraz Bućko (5), Kapelus (2), Buniak, Błoński (1)
LOTOS Trefl: Grzyb (10), Falaschi (2), Schwarz (7), Gawryszewski (11), Troy (10), Mika (21), Gacek (libero) oraz Schulz (7), Stępień, Czunkiewicz