Bartosz Orłowski 18.11.2014

LM siatkarzy: drugie zwycięstwo Jastrzębskiego

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali u siebie bułgarski Marek Union Ivkoni Dupnica 3:0 (25:13, 25:16, 25:15) w swoim drugim meczu grupy B Ligi Mistrzów.
Siatkarze Jastrzębskiego odnieśli drugą wygraną w LMSiatkarze Jastrzębskiego odnieśli drugą wygraną w LMPAP/Andrzej Grygiel

Jastrzębianie wcześniej zwyciężyli na wyjeździe hiszpański CAI Teruel 3:0, a ekipa bułgarska przegrała u siebie z Lokomotiwem Nowosybirsk 1:3.

Miejscowi kibice oczekiwali zapewne łatwego sukcesu gospodarzy. Początek spotkania mógł ich nieco rozczarować, bowiem niewielką przewagę punktową zdobyli mistrzowie Bułgarii, grający niemal krajowym składem. Jedynym "stranieri" był macedoński rozgrywający i kapitan Gjorgi Gjorgiew. Jastrzębianie wystąpili bez swojego kapitana i atakującego Michała Łasko.

Wyrównana walka w pierwszym secie szybko się skończyła. Od szczęśliwego (po taśmie) "asa" Patryka Czarnowskiego (11:8) rosła przewaga polskiej drużyny (20:10). Goście mylili się w ataku, nie potrafili sobie poradzić z blokiem rywali i w rezultacie ugrali tylko 13 punktów.

Drugą partię rozpoczął dwoma punktowymi zagrywkami Michal Masny. Długo nie pozwolił się zmienić - przy pierwszej przerwie technicznego było 8:0. To oczywiście "ustawiło" grę. Bułgarzy nie byli w stanie odrobić strat. W końcówce seta na parkiecie w miejsce Zbigniewa Bartmana wszedł 19-letni Konrad Formela z klubowej Akademii Talentów.

Jastrzębianom już w tym sezonie ligowym zdarzało się przegrywać trzeciego seta po dwóch zwycięskich. We wtorek trzecią część spotkania też rozpoczęli nieco słabiej (1:3), a goście się zmobilizowali, nie chcąc pewnie tak szybko wracać do hotelu w żorskim miasteczku westernowym.

Dobrze wyszli na tym widzowie, bo zobaczyli bardziej zaciętą grę. Ale do pewnego momentu, bo potem nastąpił "odjazd" zespołu Roberto Piazzy, a kibice mogli się przenieść na sąsiadujące z halą lodowisko i obejrzeć mecz hokejowej ekstraligi.

- Michał Łasko miał niewielki problem z kolanem. Mógł zagrać, ale chciałem uniknąć ryzyka w obliczu czekających nas spotkań. Jestem oczywiście usatysfakcjonowany wynikiem. Osiągnęliśmy cel. Nie oczekiwałem tak łatwego zwycięstwa. Oglądałem pięć meczów zespołu bułgarskiego, w tym ten z Lokomotiwem, i spodziewałem się większych problemów. My zagraliśmy dziś naprawdę dobrze, szczególnie w przyjęciu - powiedział Piazza.

Jastrzębski Węgiel - Marek Union Ivkoni Dupnica 3:0 (25:13, 25:16, 25:15)

Jastrzębski Węgiel: Michał Masny, Krzysztof Gierczyński, Mateusz Malinowski, Patryk Czarnowski, Grzegorz Kosok, Zbigniew Bartman - Damian Wojtaszek (libero) oraz Dmytro Filippow, Konrad Formela

Marek Union: Gjorgi Gjorgiew, Paweł Duszkow, Georgi Elczinow, Angel Welkow, Stanisław Wieliczkow, Borisław Apostołow - Martin Bożiłow (libero) oraz Martin Iwanow, Dymitar Dulczew, Władimir Łobutow